Urwana śruba wahacza przedniego

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Urwana śruba wahacza przedniego

Postprzez gwolf » 18 sty 2015, o 11:33

Witam . Wczoraj zabrałem sie do wymiany tylnej tulei wahacza przedniego . O ile prawa strona poszła bez większych oporów , to lewa nie dała się wykręcić . Próbowałem w jedną i drugą stronę po kawałeczku co jakiś czas stukałem w nią młotkiem , aż wreszcie po uderzeniu z młotka śruba spadła na ziemie.. Była strasznie zapieczona.. Nie odkręcana prawdopodobnie od nowości bo widnieją na niej jeszcze loga VW i audi i jest strasznie spękana. I pytanie koledzy brzmi , czy macie jakieś skuteczne , mało inwazyjne sposoby na wykręcenie takiej śruby ? Podejrzewam że dospawanie nakrętki się nie sprawdzi bo naprawdę mocno siedzi. Z góry dzięki za wszelkie porady . :-)
gwolf
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 gru 2014, o 21:34
Lokalizacja: wloclawek

Urwana śruba wahacza przedniego

 

Postprzez k-m-r1 » 19 sty 2015, o 22:10

opcja 1 rozwiercanie sruba fi 10 rdzen ma jakies 9mm wiercisz najpierw 4mm nasrodku sruby
dalej wieksze wiertło np7 wbijasz w crodek cos i prubujesz wykrecic

ja bym polecił dostac sie do tej nakretki od góry wyciac dziure tam gdzie masz pedały odgiac blache wyciac i wspacac nową bo i nakretka bedzie PAPA

brat tak pawał4 sruby sanek a w Audi 80 bo srobiły papa albo brak gwintu było
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - - domy jednorodzinne okolice warszawy



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości