Szumy przy skręcie w prawo

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Szumy przy skręcie w prawo

Postprzez kfollo » 15 paź 2013, o 20:40

Mam pytanie dotyczące mojego auta, otóż ostatnio zauważyłem że podczas jazdy słychać szum przypominający szum łożyska w kole. Szum zdecydowanie nasila się przy skręcie w prawo, natomiast podczas jazdy na wprost jest prawie niesłyszalny a przy skręcie w lewo zanika całkowicie. Auto oddałem do mechanika który wymienił łożysko lewego koła oraz piastę gdyż stwierdził że że osadzone łożysko ma luz. Niestety szum nie ustał a mechanik stwierdził że być może wymienił nie to łożysko!!! Powiedział że mam tak jeździć bo przyczyn może być wiele i może to być również wina skrzyni biegów, trochę mnie tym faktem wystraszył chociaż nie wierzę aby to była skrzynia biegów gdyż wrzucając na luz szumy nie ustają. Czy ktoś miał podobny problem?[/b]
kfollo
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 22:59
Lokalizacja: śląsk

Szumy przy skręcie w prawo

 

Postprzez pablomed » 17 paź 2013, o 09:22

kfollo, zdazryło mi się zmienić nie to łożysko, można się pomylić na podstawie objawów które opisałeś, choć faktycznie wskazywało na lewe. Można też pomylić z tylnym. Tylko że mechanik nie powinien cię odsyłać, powinien się z toba przejechać, słuchać, pomóc ci w tym. O skrzynie (mechanizm różnicowy) raczej się nie martw, jego wycie nie powinno zależeć od skrętu tylko od prędkości.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości