stuki w zawieszeniu?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

stuki w zawieszeniu?

Postprzez muero » 17 paź 2007, o 21:25

witam

mam nastepujace pytania do fachowcow:) dotyczace mojego golfa III

1) dzis zaczeło mi cos tak chorbotac, jest to głuchy dzwiek dochodzacy chyba z tynego zawieszenia, słychac to praktycznie na kazdej nie rownosci- zaznacze ze bardziej przy nizszych predkosciach?

2) gdy najezdzam na kraweznik słychac na przednich kołach takie walniecie jak by cos o siebie udezało?

3) gdy jade na biegu 1 lub 2 nie przymajac nogi na pedale gazu, samochod wytraca predkosc , gdy wytraci predkosc nagle jest takie szarpniecie i ponownie normalnie jedzie?

co to moze byc?

pozdrawiam
muero
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: Warszawa

stuki w zawieszeniu?

 

Postprzez Thomas3 » 17 paź 2007, o 22:25

1) nie wiem tzn moze wiem ale nie chce klamac

2) najprawdopodobniej uderza tobie stabilizator o wachacz lub tez gumy i lozyska na mc personie masz wyrabane nie wiem dokladnie bo nie slysze tego dzwieku

3) sprawdz filtr paliwa :) a jak nie to raczej cos innego ;p hehe.. :P

pozdr
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez dres10 » 5 lis 2007, o 19:42

witam
na 1) ja miałem ten sam problem i wymianiłem tulejki w belce i chrobotanie przestało a ze długo to wymianiałem to przy okazji musiałem wymianic amortyzatory i opony, bo nie miałem zbieznosci i je poscinało odśrodka
dres10
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 13:15
Lokalizacja: sosnowiec

Postprzez thomasoo » 8 lis 2007, o 13:31

z problemem 1 i 2 musisz wjechac na podnosnik i wtedy mechanik sprawdzi Ci doladnie co jest przyczyna chrubotania i stukow :P
thomasoo
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 19:49
Lokalizacja: stw

Postprzez muero » 8 lis 2007, o 22:39

siemanko

własnie tak przymyslalem sprawe i doszełem do wniosku ze to bedzie ta tuleja belki z tyłu:)

mam jeszcze takie pytanie po czym rozpoznac ze amortyzatory sa do wyminany to samo jezeli chodzi o posuszki amortyzatorw?

tak sobie mysle ze chyba wymienie to za jednaym razem.

i kolejne pytanie czy poduszki amortyzatora mozna samemu wymienic? ile to roboty?

BYłem dzis u mechanika powiedział mi ze wjazd na sprawdzenie zawieszenia to koszt 60 zł, ale termin dopiero na połowe grudnia- ładnie sie porobiło...

pozdrawiam
muero
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości