Stuki w zawieszeniu przednim

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Stuki w zawieszeniu przednim

Postprzez Bebzo28 » 28 sie 2012, o 00:16

Witam

Zauważyłem w moim golfiku że jak jadę to ściąga mnie lekko w prawo, ciśnienie dobre w kolach.

Na postoju jak nogę założę na koło i staram się bujać autem to odczuwam stukanie , jak lekko bujam to nic nie stuka a jak tylko mocniej to wtedy wyczuwam luz ( stukanie )


Czy to może być końcówka wahacza sworzeń , bo końcówki drążka kierowniczego wymieniałem 3 miechy wcześniej gumy na wahaczach też i wtedy nic nie było żadnych stuków.

Nie wymieniłem tylko końcówek wahacza tych sworzni na trzy śrubki na wahaczu.
Bebzo288
Avatar użytkownika
Bebzo28
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 21:09
Lokalizacja: Słupsk

Stuki w zawieszeniu przednim

 

Postprzez paxstor » 28 sie 2012, o 00:37

Bebzo28, Chodzi ci o sworzeń wahacza :-) może być wyrobiony i będą luzy ale nie wykluczone że, to nie końcówki drążków, może firma lipna i padły... wjedź na kanał i domowym sposobem możesz sprawdzić, podnosisz lekko auto, pod koło wkładasz łapkę do gwoździ i bujasz, ale najlepiej mieć kogoś do pomocy
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Bebzo28 » 28 sie 2012, o 11:33

Sprawdziłem wszystko jest sztywne. Może jest bardzo delikatny gdzieś luz i jest nie wyczuwalny.

Poczekam trochę jak już będzie mocniej walić to będzie większy luz to może go zauważę .
Bebzo288
Avatar użytkownika
Bebzo28
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 21:09
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez paxstor » 28 sie 2012, o 13:14

Bebzo28, ewentualnie jedz na szarpak, tam lepiej sprawdzić a czekać nie ma na co żeby jeszcze coś gorzej nie padło :-)
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Bebzo28 » 14 wrz 2012, o 23:50

Koledzy byłem u kumpla na kanale i wszystko sprawdziliśmy końcówki drążka kierownicy są ok, końcówki wahaczy dolnych są ok , gumy na wahaczach ok .


Zauważyłem że jak dotykam ręką koła i kręcę na boki kierownicą lekko to wyczuwam lekki luz na zgaszonym silniku stuka coś w maglownicy, a na odpalonym silniku nic nie stuka ale wyczuwam luz.
Logicznym wytłumaczeniem wszystko wskazuje na końcówki drążka kierowniczego, wymieniałem je w tamtym roku w październiku. Od tamtej pory zrobiłem autem jakieś 34,000 km a dobrej firmy końcówki według książki wytrzymują 40 000 ale nie na polskich drogach.

Jak sprawdzałem końcówki , łapałem ręką końcówkę i ruszałem kierownicą i było czuć luz ale wszędzie delikatny luz który się na pewno na wszystko przenosi , u brata w aucie jak sprawdzałem to końcówka aż waliła przy ruszaniu kierownicą i jak mu wymieniłem to od razu było lepiej. .

Może u mnie będzie tak walić dopiero jak trochę tak pojeżdżę .

jak wy sprawdzacie luz na końcówkach? czy jest jakiś pewny sposób?

Czy poza końcówkami drążków w maglownicy są jeszcze jakieś części które mogą powodować luz w maglownicy?


sorry że się tak rozpisałem.
Bebzo288
Avatar użytkownika
Bebzo28
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 21:09
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez strzeliniasty » 15 wrz 2012, o 14:06

Bebzo28 napisał(a): staram się bujać autem to odczuwam stukanie


a moze poduszka amortyzatora ci poszla??

poczytaj to forum http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=148583 moze objawy zgodne z twoimi
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Bebzo28 » 16 wrz 2012, o 00:27

strzeliniasty napisał(a):
Bebzo28 napisał(a): staram się bujać autem to odczuwam stukanie


a moze poduszka amortyzatora ci poszla??

poczytaj to forum http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=148583 moze objawy zgodne z twoimi



Poduszki mam wymienione razem z amorami .
Bebzo288
Avatar użytkownika
Bebzo28
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 21:09
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez strzeliniasty » 16 wrz 2012, o 00:38

a lozyska?? sam wymieniales??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Bebzo28 » 19 wrz 2012, o 21:27

strzeliniasty napisał(a):a lozyska?? sam wymieniales??



Tak i jest ok.


Kupiłem zestaw zawieszenia przedniego do golfa firmy ATP czytałem opinie w gogle, to na innych forach sobie chwalą tą firmę .

http://allegro.pl/show_item.php?item=2606160697

Po rozkręceniu wszystkiego i sprawdzeniu okazało się że tylko sworznie wahaczy były już do niczego reszta ok.

Dlatego waliło na nierównościach , garbach na drodze. Teraz jest ok.


Nie wymieniałem wszystkiego tylko końcówki wahacza sworznie i łączniki stabilizatora.

Zajęło mi to 1:45 minut. Było warto .

Pozdrawiam .
Bebzo288
Avatar użytkownika
Bebzo28
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 21:09
Lokalizacja: Słupsk


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości