Stukanie w lewym przednim kole

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Stukanie w lewym przednim kole

Postprzez eneptor » 6 sty 2009, o 18:02

Witam was mam nastepujący problem...

Po zmianie kół na zimowe w moim golfie 3 vr6, w lewym przenim kole pojawiło się jakieś stukanie które raczej brzmi jak ocieranie. Pojawia si eono gdy jade na luzie lub trzymam pedal gazu w jednej pozycji. gdy dodam lekko gazu ten dzwiek znika. Czy skręcam czy jade prosto jest berz różnicy. Jeśli jade powyżej 60 km/h to dzwiek znika.. Jeśli chodzi o koło to nigdzie nie ociera. Myslalem ze to kolo wiec zmienilem stronami ale problem zostal. pozniej zminilem spowrotem na letnie i dalej to samo. Następnie zauwazylem lekkie ocieranie klocka o lewą tarcze po czym zmienilem klocki wymienilem zaciski przetoczylem tarcze. Dalej to samo. Nie wiem czy to przeguby ? Może być łożysko ? jade jutro na diagnostyke może coś wykarze.
eneptor
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 13:53
Lokalizacja: ketrzyn

Stukanie w lewym przednim kole

 

Postprzez Golfik1986 » 6 sty 2009, o 19:09

przegub slychac jak masz kola skrecone na maksa w jedna strone wtedy sie odzywa przegub i to raczej takie chrobotanie a lozysko takie buczenie slychac bardziej
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kruchy_ » 6 sty 2009, o 19:29

to raczej koncoweczki i tuleje moga sie klaniac
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez KristoF » 7 sty 2009, o 13:52

a skąd dochodzi ten dźwięk? może być łożysko w kole albo w skrzyni biegów...
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez eneptor » 7 sty 2009, o 16:39

no dźwięk dochodzi jakby z lewego przedniego koła. Poprostu już zgłupiałem. wiem ze jak jest przednia oś w górze to nic sie nie dzieje. a jak jest obciążona to wlasnie problem sie pojawia. Zauważyłem że przy hamowaniu silnikiem najbardziej jest slyszalne to dudnienie no a jak tylko lekko gaz nacisne to wsyztsko znika. Na diagnostyce mi powiedzieli ze mi nie pomogą bo tylko mogą sprawdzic czy nic nie hamuje itp. A już przy wymianie przegubów czy łożysk czy tulei sam nie chcem sie grzebać a jak dać do mechanika to chyba wymienie przeguby wewnetrzne i zewnętrzne, tuleje, wahacze i łożyska wszystko na raz od razu to mi sie bardziej opłaci. cholera jasna wkurwiłem sie...

[ Dodano: 2009-01-07, 16:57 ]
chłopaki !! zauważyłem jeszcz ejedną rzecz że częstość tych dudnień nie jest zsynchronizowana z pełnym obrotem koła ! koło sie obraca o wiele szybciej ! co do łożyska w skrzyni to mysle ze odpada bo gdy jade na luzie to jest ten samo problem. może coś z lozyskiem w kole ? bo obrót pomiędzy pierścieniami łożyska w kole o 360 stopni chyba występuje po dłuższym czasie niż obrót koła.
eneptor
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 13:53
Lokalizacja: ketrzyn

Postprzez Golfik1986 » 7 sty 2009, o 18:42

z tego co napisales to chyba bedzie lozysko moim zdaniem. zeby wyczuc czy to lozysko na postoju na prostych kolach zobacz czy ma ono looz tzn czy sie buja od gory do dolu. zrypane lozysko tesh bedzie odczuwalne przy predkosciach powyzej 80km/h slychac strasznie buczenie. po co chcesz wymieniac przeguby jak gumy sa cale i piach sie nie dostal nie mam sensu. tak jak ci pisalem wyzej skrec kolami na maksa w ta strone w ktorej masz defekt i powoli ruszaj przod i tyl jesli to przegub odrazu bedzie slychac
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez eneptor » 8 sty 2009, o 00:00

bez kitu jak skrece koła np w prawo na maxa i ruszam pod górkę to slychac chrobot taki przy ruszaniu. jakby zgrzyt oo. czyli chyba przegub.

[ Dodano: 2009-01-07, 23:04 ]
jak myslisz te brac ?
http://allegro.pl/item523892739_przegub ... z_abs.html



czy lepiej dołożyć i te kupić
http://allegro.pl/item503151995_golf_vr ... iemcy.html

[ Dodano: 2009-01-07, 23:11 ]
jutro sprawdze jak mówiłeś jeszcze te łoożyska. dzięki .
eneptor
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 13:53
Lokalizacja: ketrzyn

Postprzez Golfik1986 » 8 sty 2009, o 18:42

osobiscie nie wiem ktory lepszy nie rozeznaje sie jeszcze nie wymienialem u siebie. ja bym patrzal po hurtowniach
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez KristoF » 8 sty 2009, o 21:14

jak masz VR6 to kup mocniejszy przegub.Zapewne nie chciałbyś żeby ci się zwykły najnormalniej w świecie urwał przez to że jest za słaby-w końcu to 180KM
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości