Stukanie podczas jazdy

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Stukanie podczas jazdy

Postprzez borvwa » 9 lut 2014, o 23:46

Witam

Problemem w moim Golfie jest stukanie z tyłu w lewej stronie, każda delikatna dziura powoduje głośnie stukanie metalowej rzeczy. W dodatku to stukanie zanika w momencie hamowania tak jakby był problem z tylnym układem hamulcowym (tarcza itp). Dziś miałem przypadek, że na 10 min stukanie zanikło lecz słyszałem delikatne obijanie się koła o "coś". Dziś przetestowałem ten przypadek na lekko zaciągniętym hamulcu ręcznym i wjeżdżając na dziury stukanie to zanikało.

Pozdro
Avatar użytkownika
borvwa
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 20:51
Lokalizacja: Poznań

Stukanie podczas jazdy

 

Postprzez trojeczkaGT » 10 lut 2014, o 00:28

mogla sie poluzowac-rozwalic sprezyna ktora trzyma szczeki i przez to dzwoni. skoro na recznym to ustaje to proponowalbym tam zagladnac odrazu bys wiedzial w jakim stanie masz hamulce
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez borvwa » 11 lut 2014, o 01:40

Dziękuje za wskazówki, problem rozwiązany. Po ściągnięciu koła okazało się, że brakowało śrub trzymających zacisk hamulcowy zatem był luźny i dlatego stukało... Pakiet naprawczy rozwiązał problem. Najlepsze, że mechanik zakładał nowe zaciski kiedy naprawiał hamulec ręczny.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
borvwa
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 20:51
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości