Stukanie luz i drgania kilka pytań?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Stukanie luz i drgania kilka pytań?

Postprzez mankimank » 28 mar 2011, o 18:53

Podczas ruszania przez chwilę słyszę dziwny stuk pochodzący z przedniego zawieszenia chyba po prawej stronie poza tym na tym prawym kole mam straszny luz wyszło jak zmieniałem koła na letnie poza ty mam wrażenie że jak jadę koło 100km/h to samochód chwilami wpada w takie dziwne drgania czy to mam jakiś związek ze sobą i co to jest czy to przeguby???
mankimank
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 19:07
Lokalizacja: Otwock

Stukanie luz i drgania kilka pytań?

 

Postprzez kamilus_1990 » 30 mar 2011, o 15:14

Luz może wskazywać na łozysko, jeśli przegub skręć koła w prawo i jeśli będzie mocniej pukało to przegub a łożysko sprawdzą Ci na stacji diagnostycznej.
Życie jest za krótkie żeby jeździć litrowym Polo...
kamilus_1990
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 23:33
Lokalizacja: Potok

Postprzez greg_117 » 30 mar 2011, o 15:57

A czy to nie mogą być czasem luzy na wahaczu ? na tulejkach ? Lub końcówka drążka ?
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez strzeliniasty » 30 mar 2011, o 17:05

pojedz do pierwszego lepszego punktu gdzie robia przeglady zaplacisz 20zl i ci sprawdza zawieszenie na trzepaczkach i platformach wtedy bedziesz wiedzial na 10000% co to jest bo co mechanik to inna opcja ten powie ze tuleja tez ze drazek ten ze lozysko wydach kupe kasy a moze sie okazac ze pwymieniasz sprawne czesci
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez kamilus_1990 » 30 mar 2011, o 22:27

strzeliniasty napisał(a):pojedz do pierwszego lepszego punktu gdzie robia przeglady zaplacisz 20zl i ci sprawdza zawieszenie na trzepaczkach i platformach wtedy bedziesz wiedzial na 10000% co to jest bo co mechanik to inna opcja ten powie ze tuleja tez ze drazek ten ze lozysko wydach kupe kasy a moze sie okazac ze pwymieniasz sprawne czesci


Nie wiem jak Ty ale jestem diagnostą i ludzie w pierwszej kolejności przyjeżdzają na stację a potem do mechanika nikt jużteraz nie bawi się w wróżenie z fusów.Dlatego radziłem koledze żeby podjechałna stacje.Pozdro ;)
Życie jest za krótkie żeby jeździć litrowym Polo...
kamilus_1990
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 23:33
Lokalizacja: Potok


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości