śruby do wachaczy

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

śruby do wachaczy

Postprzez k-m-r1 » 9 lut 2010, o 17:31

czy ktoś wie gdzie dostane coś typu komplet śrub do wahaczy?

niby zwykła śruba ale ma podwyższaną wytrzymałość bodajże 10.10

mam łebki trochę rozklepane i obrobione a nie chce ich montować bo wiadomo jak będzie z odkręcaniem

i czy ktoś może podać wymiary z ETK bądź jakieś inne informacje? chodzi o śruby wahacza przednia pozioma i tylna pionowa
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

śruby do wachaczy

 

Postprzez K@mil » 9 lut 2010, o 17:47

Zaznacz mi dokladnie o które śruby Ci chodzi :P


Obrazek

(zobacz czy to nie jest przypadkiem nr 3 (zaznaczony)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Repsol » 9 lut 2010, o 18:01

Nr. 3 to śrubka od sworznia. Koledze zapewne chodzi o nr. 6 i 5.

k-m-r1, z tego co pamiętam to w ASO jedna ta śruba to koszt 7,50zł.

A teraz taka moja dobra rada... nie uganiaj się z żadnym krwiopijczym ASO, znajdź sobie w swojej okolicy sklep który specjalizuje się w sprzedaży śrub potem wykręć starą śrubę i weź ją sobie na miarę. Bez problemu taka dostaniesz. No chyba, że potrafisz odczytać wszystkie jej parametry to możesz nawet iść z putymi rękoma i na podstawie tych parametrów również Ci dobiorą odpowiednią.
Ja za cztery płaciłem chyba mniej niż jedna w ASO, juz nawet nie pamiętam ale chyba tak było.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez K@mil » 9 lut 2010, o 18:08

Repsol napisał(a):Nr. 3 to śrubka od sworznia. Koledze zapewne chodzi o nr. 6 i 5.


dlatego dalem foteczke zeby sam sobie wybral co potrzebuje :) ...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez marcinkoz2910 » 9 lut 2010, o 18:16

W ASO mają śmieszne ceny tych śrub

Jak wymieniałem wahacz u siebie to za komplet śrub do niego dałem może 25zł czy jakoś tak nie pamiętam już
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Repsol » 9 lut 2010, o 18:31

marcinkoz2910 napisał(a):W ASO mają śmieszne ceny tych śrub

Jak wymieniałem wahacz u siebie to za komplet śrub do niego dałem może 25zł czy jakoś tak nie pamiętam już


No to faktycznie śmieszne... dokładajc jeszcze fakt, że ASO funkcjonują z reguły tylko w większych miastach i jak ktoś mieszka gdzieś dalej i musi specjalnie tam jechać aby wywalić pięć dych za kilka śrubek + koszty dojazdów to naprawdę rewelacja. Nic tylko jeździć i kupować...
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez marcinkoz2910 » 9 lut 2010, o 18:53

W to już nie wnikam ile kto ma dojazdu ja mam 17km więc mi to lotto

za 3 śruby dałem 25zł a nie za sztukę tak na marginesie :idea:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Repsol » 9 lut 2010, o 18:59

marcinkoz2910 napisał(a):za 3 śruby dałem 25zł a nie za sztukę tak na marginesie :idea:


Pisząc "pięć dych" miałem na myśli komplet srub (czyli na dwa wahacze). To też tak na marginesie :roll:
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 9 lut 2010, o 20:55

chodzi o pozycje 5 i 6 jeszcze zapytam jak sie nazywają te śruby że one takie żółtawe są?
spotykałem sie z zwykłymi stalowymi cynkowane i poczerniane ale to chyba żadna fachowa nazwa

jeszcze zapytam bo odkręcając jedną śrubę był tam trochę smaru a w pozostałych nic suche i troszku rdzy czyli nie smarujemy niczym bo chodził mi po głowie klej do śrub ale to chyba zbędna zabawa jest

Repsol, mam sklep i ma śruby bodajrze 10.8 ale na ampole a tu tym tak niedociągne
chyba poszukam tych żułtawych ale by były powyrzej kl 8.8
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Repsol » 9 lut 2010, o 21:27

k-m-r1, kolory śrub to tylko różne zabezpieczenia przeciwkorozyjne (żółte to ocynkowane). Raczej nie powinieneś się tym przejmować zbytnio.

Absolutnie nie smaruj ich żadnym klejem do śrub, bo potem jak będziesz chciał je odkręcić to prędzej ją ukręcisz (tak że połowa zostanie w karoserii) niż odkręcisz. Smaru troszkę możesz użyć, ale napewno nie kleju.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 11 lut 2010, o 18:28

rozkręciłem wymieniłem za wpracowanie 2 tulejek zapłaciłem 30 zł no powiedzmy że dobrze zrobione bo brachol to załątwiał

śruby są stare w pon będe wiedział czy będzie możliwosc zamuwienia nowych ale poza ASO w takim sklepie ze wszystkim od śrub pił kierteł po młodtki kleje papier scierny ... :hyhy:

[ Dodano: 2010-02-11, 17:29 ]
ps jak ściągało mi tak sciąga i prowadza czasem na boki przed wymianą tak samo było no może teraz ciut bardziej jeszcze nie ustawiałem zbierznosci

[ Dodano: 2010-02-11, 17:31 ]
a no i jest wszystko bardziej sztywne poprzednie tuleje prawie wydłubałem śrubokrętem rozciąłem w 2 miejscach brzeszczotem i wyskoczyły
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez terms » 18 lut 2010, o 19:42

Ja za dwa nowe kompletne wahacze(tuleje,sworznie) dałem 170zł + 40zł za śruby , wymiana kosztowała mnie 100zł jest to do zrobienia samemu , niestety brak podnosników .
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron