Sportowa sprężyna, seria amor?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Sportowa sprężyna, seria amor?

Postprzez KaMe101 » 1 cze 2012, o 21:20

Mam pytanko jaki był by efekt gdy do oryginalnych amortyzatorów do Golfa 1.6 GT zamontował sportowe sprężyny takie by lekko bądź średnio utwardziło zawieche i trochę zglebiło?
KaMe101
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 13:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sportowa sprężyna, seria amor?

 

Postprzez garas1 » 1 cze 2012, o 21:50

Temat wałkowany 100 razy do ori amorów możesz założyć -40mm sprężyny żeby wszystko grało i buczało :-)
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

Postprzez TRD » 2 cze 2012, o 21:50

pod warunkiem, że masz amortyzatory jakiejś w miarę renomowanej firmy i w dobrym stanie inaczej auto zacznie Ci tłuc i skakać jak piłka
'94 Golf SAVOY 1.8 ABS
Avatar użytkownika
TRD
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 26 mar 2009, o 18:34
Lokalizacja: Łomża

Postprzez thomasg » 3 cze 2012, o 16:50

TRD napisał(a):pod warunkiem, że masz amortyzatory jakiejś w miarę renomowanej firmy i w dobrym stanie inaczej auto zacznie Ci tłuc i skakać jak piłka


a propo tej wypowiedzi , u mnie po wymianie sprężyn z serii na -40 okazało sie w sobotę w czasie jazdy ( już kilka metrów za bramą zakładu ) że prawa strona chce mi odpaść. Co wybój , dziurka, próg , dżwięki jakby kolumna była albo luźna, albo gdzieś coś nie poskręcane. Kółko ( kierownica) chodzi lekko małym palcem, autem buja . Oponki 195/50/15 nabite na 2.3. Na przeglądzie miesiac temu wyszło że amory mają po 85 % , teraz po przekładce takie jaja. Rzuciłem gościowi w twarz kluczami i kazałem jechać , po kilkukrotnym ucisnieciu prawej strony rękami na parkingu i posłuchaniu ( tak - w czasie postoju też coś łupie :-| ) obejrzeniu śruby kolumny tej z góry wkręconej na 2 gwinty typ zrezygnował i kazał wepchnać :shock: ( nie wsiadł) auto na podnośnik. Ma być na poniedziałek.

Co mogli spartolić ? Poza luźnymi śrubami, czy to moze być wina amorów ?

ok, już odebrane , kolumna przykręcona ( górna śruba była luźna ), amor dokręcony dołem :-x ale nie potrafili ustawić katów i zbieżności które im "jakoś" uciekły . Musiałem ustawiać gdzie indziej ale już jest wporzo .
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości