Silent-block za co odpowiada ?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Silent-block za co odpowiada ?

Postprzez _borys_ » 24 lip 2008, o 09:09

Witam panowie serdecznie. Moje pytanie do was ;) Czy wiecie co to jest Silent-block ? I za co odpowiada ? Mam vr6 i coś strasznie sie tlucze z przodu w kole, nawet powiedział bym ze w kolumnie amortyzatora, nie sa to drazki ani lozyska. ble mam wrazenie ze zaraz mi cos urwie ;/ pomozcie jest mozecie ;)
_borys_
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 11:41
Lokalizacja: Tarnów

Silent-block za co odpowiada ?

 

Postprzez Stealth » 24 lip 2008, o 12:08

Silentblock to inaczej cichy blok lub też cichy sworzeń (w środku metalowy sworzeń "otulony" na zewnątrz gumą , która ma właśnie za zadanie tłumić) - ma on za zadanie tłumienie stuków wahaczy i belki skrętnej z tyłu auta - stąd ta nazwa - a u Ciebie jak już gumy na silent blockach są wyrobione lub sparciałe to stukanie będzie mocno odczuwalne i słyszalne. Drogie nie są a z uwagi,że masz vr6 to warto by było je wymienić lub choćby sprawdzić.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez SotoM » 24 lip 2008, o 22:33

Silent-block - tak sie mówi na każda tuleje metalowo-gumową lub sama gumę. ja słyszysz to w amorach to na 100% masz do wymiany górne mocowanjia amortyzatorów. czyli łozyska mc perssona.standard w VW golf vento passat polo
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości