scina opny

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

scina opny

Postprzez din » 23 cze 2010, o 21:22

Jak w temacie - scina mi opony z przodu po wewnetrznej strony. Auto jezdzi rowniutko. 20 kkm wymienilem sprezyny, amorki itp (Cale zawieszenie) ustawilem zbieznosc i wszystko bylo git. teraz przez ostatnie 6kkm scielo mi ostro wewnetrzna czesc oponki??w zeszlym tyg wymienilem laczniki stabilizatorow bo byly wytrzepane(moglo to miec na to wplyw?)
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia

scina opny

 

Postprzez Płonek » 23 cze 2010, o 23:27

din napisał(a):w zeszlym tyg wymienilem laczniki stabilizatorow bo byly wytrzepane(moglo to miec na to wplyw?)
to nie, ale wcześniej przy ustawieniu zbieżności ustawiłeś też kąty na zawieszeniu ? przy wymianie kompletu zawieszenia powinno mieć i kąty doregulowane, ew na całej kołysce ... a tak wogle to auto było po wypadku ?
mk3->mk1 Uwstecznienie in progress
Avatar użytkownika
Płonek
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 cze 2010, o 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

zawiecha

Postprzez din » 24 cze 2010, o 07:35

Wymieniłem wszystko bo chciałem mieć spokój na długo. Ustawiona była cała geometria i przez ok 20kkm nie było problemów. Po zmienieniu opon na letrnie 6 kkm temu(jezdzily z 15kkm i były równiotkir jak założyłem teraz na lato) zrobiłem z 6kkm od tego momentu i widze ze wewnetrzna strona jest wytarta;/

Moze gdzies w dziure wjechałem i sie cos przestawiło. Dziwi mnie tylko to ze autko jedzie rowno jak po sznurku;/




EDIT
Zrobiłem pomiar zawieszenia i okazało się ze zbierznośc była na minusie. Kola były o 1 stopien rozjechane na zewnatrz wiec pewnie to było przyczyna scinania opon. Teraz musze bacznie obserwować co bedzie dalej.
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron