sciaganie na lewa strone, objawy jak przy kapciu

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

sciaganie na lewa strone, objawy jak przy kapciu

Postprzez Arcus89 » 25 sty 2014, o 10:14

Witam

Jechałem wczoraj A1 w kierunku rybnika( bana na slasku). Nagle przy 100 km/h zaczelo Mi bic strasznie w kierownice i sciagac na lewo (smierc w oczach). Zjechalem na pobocze mowie Sobie KAPEC chyba, patrze wszystko w porzadku . Jade nastepne 2 km znow to samo (sciaga na lewo jedzie sie jak na sankach bez zbieznosci),problem znow znika po 1 km i lapie dopiero na 10 km od domu.

Objawy:
1) mocne sciaganie na lewa strone
2) dziwne bicie kierownicy

Kola scigniete w te -15, wszystko ok zero luzow , drazki cale. Jade znow z 3 km i wszystko dziala jak nalezy :shock: :shock:
Zauwazylem tylko ze grzalo sie prawe tylne kolo jak by je blokowalo, mozliwe ze reczny hamowal


Prosze o pomoc bo nie wiem czy amortyzator zamarzl z przodu, albo chwytalo tylne kolo.

Golf 3 GTI 2.0 16V 94'
Amortyzatory z przodu -40 (nie wiem jakiej firmy,sportowe twarte niebieskie)
Arcus89
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 21:10
Lokalizacja: rybnik/Wodzislaw sl.

sciaganie na lewa strone, objawy jak przy kapciu

 

Postprzez hanawald » 25 sty 2014, o 10:22

bicie kierownicy nie zaczynało sie jak nacisnełeś pedał hamulca ja tak miałem jak sprowadzałem golfa z Niemiec ,przegrzałem tarcze i biły tylko mi sciągało na prawo ;-) ja bym sprawdził tarcze
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Arcus89 » 25 sty 2014, o 10:27

Własnie nie wciskalem bo nie wiem czy bym wybieral Tira czy barierke a slisko bylo. Ja Go kupilem 3 lata temu a przejechalem nim 35 tys. i znam Go napamiec. Prawdopodobnie tylne prawe kolo chwytalo (reczny) i dlatego takie objawy, tylko ze chce wiedziec bo szkoda Mi kasy na nowe amory a problem moze sie powtorzyc :-o :-o

Z tylu na jesien zmienialem klocki (tyl) i czasami reczny lapal Mi na 3 zabku, tylko ze ja Go rzadko uzywam :oops: :oops:
Arcus89
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 sie 2010, o 21:10
Lokalizacja: rybnik/Wodzislaw sl.

Postprzez hanawald » 25 sty 2014, o 10:42

podjedż na diagnostyke zapłacisz 30 zl i bedziesz wiedział na sto procent czy to wina recznego ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości