ściąga przy przyśpieszaniu szczególnie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

ściąga przy przyśpieszaniu szczególnie

Postprzez Diego » 5 sty 2013, o 23:17

witam. szukałem i coś tam wiem ale powiedzcie mi co oprócz opon, luzów w zawieszeniu, ewentualnie wyważenie kół, krzywego wahacza(lecz zbierzność normalnie bez problemu ustawiona została) i zacisku hamulcowego. co może być przyczyną ściągania w prawo,znowu nie tak dużo ale jednak ściąga, szczególnie przy przyśpieszaniu?????
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska

ściąga przy przyśpieszaniu szczególnie

 

Postprzez Opik » 5 sty 2013, o 23:28

luzy na półośkach / przegubach
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Stealth » 6 sty 2013, o 00:11

Mam to samo i też mnie to gnębi. Na oponach 195/50 efekt jest wyraźniejszy, na 185/60 mniejszy ale jest. Luzy na półosiach? Jakim sposobem?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Opik » 6 sty 2013, o 00:23

Skrót myślowy - luz na przegubach, jak jesteś pod samochodem i szarpiesz za półośki to czuć że nie siedzą sztywno tylko minimalnie latają

Wujek miał w Pugu tak, gaz - ściąga w jedną stronę, hamowanie silnikiem z wysokich obrotów - ściąga w przeciwną.
Jeszcze warto się przyjrzeć końcówkom drążków kierowniczych, jak reszta posprawdzana to te dwie rzeczy zostają
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pietrasiak2 » 6 sty 2013, o 08:50

Sprawdź górne mocowanie amorów . Jeżeli ściąga przy przyśpieszaniu to albo z powodu jakiegoś luzu zmienia się geometria , albo w przeniesieniu napędu coś się dzieje , sprawdź dokręcenie przegubów zew i wew i stan łożysk w piastach jak Opik napisał :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Stealth » 6 sty 2013, o 10:03

Odkąd zmieniłem gwint na zwykły zawias prawy przedni amortyzator ciągle się odkręca mimo, iż był zakręcony najsilniej jak się da.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez murgen » 6 sty 2013, o 11:10

Ja tak mialem w mk2, winne bylo mocowanie wachacza tylne, guma jakos tak zmienkla, nic nie stukalo ale przy przyspieszaniu kolo sie ruszalo i samochod delikatnie skrecal, po wymianie ustalo.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez pietrasiak2 » 6 sty 2013, o 13:08

napisałem coś się zmienia w geometrii :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Diego » 6 sty 2013, o 19:12

tylne tulejki wymieniane nowe SWAG wprasowane na prasie tak jak ma byc choć troche miękkie są...przegub prawy nowy ruville...gałki nowe. prawe łożysko amortyzatora z poduszką zmieniane rok temu nowe febi. jak przyśpieszam i puszczam gaz to nie wraca i w przeciwną tylko jakby kontynuuje jazde. luzy na półosce sprawdzałem i nie odczułem zeby byly. zmieniłem opony tylne na przód i jutro zobacze a i zacisk hamulcowy tez zobacze czy nie przyciał. jak nie to jade na poprawkę zbierzności!! :-| a czy możliwe ze przez tylną oś może ściągac???bo szumią mi łożyska ale luzów raczej nie ma. idzie normalnie zwariować :cry:

[ Dodano: 2013-01-07, 11:31 ]
panowie przełożyłem opony tylne na przód i tu niespodzianka ściąga w lewą strone a nie w prawą.i to mocniej niż na tamtych kołach w prawo... i to tez szczególnie przy przyśpieszaniu... jak puszczam gaz to raczej ok. o co biega??? w takim razie nie wiem już czy jechac na zbierzność czy to wina opon a może czegoś jeszcze innego???

[ Dodano: 2013-01-09, 13:52 ]
JW .... ????????????????????????? o co biega???
Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości