Rozpórka

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Rozpórka

Postprzez tapoo » 14 maja 2015, o 09:55

Siemanko!
Czy to prawda że jazda na gwincie bez rozporek powoduje jakieś uszkodzenie albo niszczenie gwintu?
tapoo
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 mar 2015, o 17:01
Lokalizacja: SGL

Rozpórka

 

Postprzez Opik » 14 maja 2015, o 10:30

Buda bardziej pracuje, działają na nią siły skręcające, może pęknąć przednia szyba przy wjechaniu w dołek albo najeżdżaniu na krawężnik itd. Sam gwint się bardziej nie zużywa, ale to akurat najmniejszy problem ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Banita95 » 14 maja 2015, o 20:10

Zależy też jak masz gwint ustawiony :P jeżeli tak jak taboret to buda pracuje wszystko się trzęsie itp xD szyba czołowa może powiedzieć pa pa dlatego lepiej dać rozpórkę :D
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 14 maja 2015, o 20:29

Banita95 napisał(a):Zależy też jak masz gwint ustawiony


A to np ta/tuning art ma więcej ustawień niż tylko beton? :hyhy:

tapoo napisał(a):Czy to prawda że jazda na gwincie bez rozporek powoduje jakieś uszkodzenie albo niszczenie gwintu?




Jak masz bude z plasteliny to może się wyginać. A tak to trzeszczy, skrzypi, podskakuje. Ale to po czasie... i Wyżej o tym wspomnieli. Zależy jeszcze jaki gwint. Czy mejd in czajna form dżerman TA/MTS czy coś dla bogaczy. ;-)

Gorsze są uszkodzenia ciała:

Bóle kręgosłupa, dupy (NO HOMO!)... Jak Panna ma cycki a nie pryszcze to na początku może narzekać że &^%$$$^ to nie jazda.


Ale tak to wszyscy polecamy tanie gwinty bez rozpórek . :super:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Re: Rozpórka

Postprzez Thorsten » 26 wrz 2015, o 14:33

Podepnę się pod temat rozpórki. Temat rzeka - rozpórkę przednią montować gdy auto jest na kołach czy gdy jest uniesione?
W sieci zdania są podzielone, jedni twierdzą ze podniesione nadwozie "rozchodzi się" i tak przykręcona rozpórka da niepotrzebne naprężenia. Inni zaś jako kontrargument stosują to że z czasem pracującą buda zmienia swój kształt a ten pierwotny uzyskamy podnosząc je na lewarkach i w tedy dopiero montuje się rozpórkę.

Jakie jest wasze zdanie i jak wy ją montowaliście?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Rozpórka

Postprzez shift00 » 26 wrz 2015, o 19:18

Ja swoje rozpórki montowałem kiedy samochód wisiał w powietrzu. Nie cały, przod jak montowałem przód, tył analogicznie.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Rozpórka

Postprzez Radi » 26 wrz 2015, o 20:29

Samochód powinien być podniesiony kielichy odciążone najlepiej podeprzeć go na podłodze są takie dwa punkty. Ostatnio zmieniałem u siebie rozpórki na stalowe nie skrecane i za jednym razem u kumpla w mk2 w obu przypadkach bez podniesienia auta nie udaĺo by sie ich wpasować były jakby za duże dopiero po podniesieniu kielichy rozeszły sie te 1-2 mm i wszystko weszło na miejsce.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Rozpórka

Postprzez Opik » 27 wrz 2015, o 13:39

Jak buda nie jest złachana to obojętnie, u mnie np nie było różnicy czy podniesiona czy na kołach bo wchodziła tak samo, z tym że... Nie zamontujesz rozpórki jak samochód stoi na kołach bo nie wsadzisz ręki z kluczem w nadkola żeby śruby przykręcić ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Rozpórka

Postprzez Radi » 27 wrz 2015, o 14:27

Opik napisał(a):Jak buda nie jest złachana to obojętnie, u mnie np nie było różnicy czy podniesiona czy na kołach bo wchodziła tak samo, z tym że...


Muszę sie nie zgodzić. Z tego co widze masz przyjacielu rozpórkę cztero częściową regulowaną. Ja mam jednoczęściową a to zasadniczo zmienia postać rzeczy ;-)
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości