remont zawieszenia przedniego

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

remont zawieszenia przedniego

Postprzez palio » 28 mar 2010, o 13:28

Witam :-)

To i ja się podepnę pod temat. Też właśnie będę wymieniał zawieszenie z przodu ( tył już zrobiony ).

I teraz moje pytanie.
Byłem u mechanika i powiedział mi, że trzeba wymienić wszystko ( drążki kierownicze, Końcówki drążków, sworznie, gumy itd, oraz oczywiście amortyzatory ) :-x . Mnie się wydaje, że nie ma większych luzów na podzespołach. Czy muszę wymieniać wszystko? Czy może tylko wymienić same amory?
I drugie pytanie: jak już wymieni wszystkie części związane z zawieszeniem, czy będę musiał jechać na ustawienie zbieżności katów koła?

Bardzo proszę o pomoc za którą z góry serdeczne dzięki. ;-)
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

remont zawieszenia przedniego

 

Postprzez K@mil » 28 mar 2010, o 13:34

palio45 napisał(a):Czy muszę wymieniać wszystko? Czy może tylko wymienić same amory?


Jedz na stacje diagnostyczna i powiedz ze chcesz przeglad luzów i Ci powiedza co masz do wymiany, odrazu mozesz sprawdzic amorki. ( u mnie takie sprawdzenie 10zł), bo moze mechanik chce sobie zarobic na wakacje :P :P

palio45 napisał(a):I drugie pytanie: jak już wymieni wszystkie części związane z zawieszeniem, czy będę musiał jechać na ustawienie zbieżności katów koła?


jak wymienisz drazki to musisz ustawic zbieżnosc..., jak same amorki to tez musisz jechac na sprawdzenie kątów..
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez palio » 28 mar 2010, o 16:09

Dzięki serdeczne kolego za odpowiedź :-D
Tak zrobię jak piszesz. Może uda mi się to jutro sprawdzić. Gdy będę wiedział co i jak to napiszę :ok:

Pozdro.

[ Dodano: 2010-03-29, 13:21 ]
Witam :-)

Byłem dziś u diagnosty na sprawdzeniu luzów i amorków z przodu i z tyłu.
Oto jakie wyniki były:
badanie amortyzatorów
- oś przednia LP 72% PP 71%
- oś tylna TL 76% TP

Jeśli chodzi o luzy w przednim zawieszeniu to takowych nie wykryto :-D . Wszystko jest ok.

Idąc dalej sprawdzili kontrole ustawienia kół. Oto wyniki:
- oś przednia -1,1mm
- oś tylna 4,0mm
Zapewne będę musiał zrobić zbieżność. Jak koledzy mogą to proszę o wytłumaczenie o co w tym wszystkim chodzi. Na oponach nie widać, aby opony się nierówno ścierały.

Na sam koniec badania napisane
OCENA CAŁKOWITA POJAZDU:
PODCZAS BADANIA POJAZDU NIE STWIERDZONO USTEREK :!

Chodzi mi o to czy mogę tak z tymi wynikami jeździć spokojnie czy jechać na ustawienie zbieżności.

Za pomoc wielkie dzięki.

[ Dodano: 2010-03-29, 13:24 ]
TP 75%

[ Dodano: 2010-04-08, 20:19 ]
dzięki za pomoc kolegi K@mil,
punkcik poszedł :piwo:
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości