pytanie o stabilizator

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

pytanie o stabilizator

Postprzez radek28 » 3 paź 2008, o 19:51

witam posiadaczy 3!!!mam jedno pytanie mianowicie kupilem niedawno golfa3 i jak dzisiaj wymienialem tuleje na wachaczu to zauwazylem ze niema drazka stabilizatora(silnik1,9 diesel rok 95)zdziwilem sie bo u mojego dziadka jest taki drazek a on ma 1,9tdi i moje pytanie jest takie:czy to mozliwe zeby fabrycznie tego drazka niebylo?czy te pierwsze wypusty nieposiadaly stabilizatora?z gory dziekuje za odpowiedzi!!!!!!
radek28
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 10:39
Lokalizacja: boleslawiec

pytanie o stabilizator

 

Postprzez pablomed » 3 paź 2008, o 21:50

bez wdawania się w szczegóły: podstawowe wersje nie miały stabilizatorów ani z przodu ani w belce z tyłu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez radek28 » 4 paź 2008, o 09:41

a mozna go zalozyc i czy to ma jakis wplyw na prowadzenie auta??
radek28
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 10:39
Lokalizacja: boleslawiec

Postprzez pablomed » 4 paź 2008, o 10:39

Stabilzator nieco zmniejsza przechyły nadwozia na zakrętach, poprawia prowadzenie. Można założyć, ale ja wiem czy warto?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SotoM » 4 paź 2008, o 12:10

ja powiem tak. jesli ja bym nie miał stabilizatora to ja bym osobiście założył. wiadomo ma to jakiś wpływ na jazde itd. jakis czas temu zakładałem kolesiowi stabilizator do 1.9 TD ,bo nie miał. pojechał na szrot kupił drązek stabilizatora z mocowaniami tulejek przy belece. kupił nówki łaczniki i tulejki i mu zamontowałem. istwierdził na drugi dzień ze całkiem inna jazda.auto całkiem inaczej zachowuje sie na zakretach...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości