Przednia zawieszka...

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Przednia zawieszka...

Postprzez VWARNI » 22 lis 2008, o 20:15

Witam chciałme o cos zapytac gdyz dzis zmieniałem koła na zimowe i zauwazyłem ze jak złapie za przednie zawieszenie i pociagne do gory to jest jakby spory luz na łozysku McPersona tak na oko to ze 1 cm.I tak włąsnie sie zastanawiam czy to jest ok bo zmieniałem na wiosne łozyska i poduchy a cos kiedys słyszałem ze VW czy audi tak maja ze zawsze jest spory luz na łozysku McPersona????Pozdro
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Przednia zawieszka...

 

Postprzez mani51 » 22 lis 2008, o 20:32

luz ma być i dopóki Ci się nie tłucze szczególnie po wjechaniu w dziurę to nie trzeba się tym przejmować
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez SotoM » 23 lis 2008, o 12:56

mani51 napisał(a):luz ma być i dopóki Ci się nie tłucze szczególnie po wjechaniu w dziurę to nie trzeba się tym przejmować

kolejny raz sie z tobą nie zgadzam...nie ma prawa być luzu...dam sobie nie wiem co obciąć... ja u siebie zmieniałem górne mocowania i jakoś luzu wogóle nie mam....co ty na to??
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Golfik1986 » 23 lis 2008, o 13:35

SotoM, mam tak samo nie mam rzadnego loozu
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez VWARNI » 23 lis 2008, o 16:08

No to teraz przyznam sam juz nie wiem???? :-/ bo umnie jest dosc spory ten luz bo moge recznie podniesc do gory McPersona tak z dobre 1cm!!!A tak jak juz pisałem na wiosne zmieniałme cały komplet łozysk i robilem geometrie..Co prawda latem jezdze na 17 calowych kołach z oponami 40profil i troszke to napewno tłucze ale ja zawsze delikatnie na dziurach ,torowiskach itp..wiec troche mnie to dziwi ze by tak szybko sie wyrabało.A co do tematu jeszcze to tez macie tak ze jak otworzycie maske i popatrzycie na mocowanie amortyzatora na kielichach to te gorne miseczki sa jakby w powietrzu tez tak z dobry 1cm hmm????
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pablomed » 23 lis 2008, o 18:55

Wierzę koledze SotoM, zwłaszcza że ręczy obcięciem czegoś tam :). Ale również mam ten luz i nic się nie tłucze ani nie pływa w zakrętach.
Więc pytanie. Jak auto stoi na kołach to zawsze jest i ma być przerwa pod talerzykiem pod maską zgadza się? A jak auto jest podniesione to talerzyk opiera sią o kielich tak? Bo jeśli tak to luz po podniesieniu auta musi być. A jeśli źle rozumuję to chetnie się dokształcę.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Paweł87 » 24 lis 2008, o 18:22

mam to samo co kolega pablomed i też się ostatnio zastanawiałem czy to jest dobrze czy źle.
Avatar użytkownika
Paweł87
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Golfik1986 » 28 lis 2008, o 00:19

w poprzednim samochodzie gdy lozysko bylo wybite mialem straszny looz cale az chodzilo. w golfie jest sztywno ani rusz
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez SotoM » 29 lis 2008, o 00:45

no dobra... ale ten luz idzie skasować.... wystarczy podnieść maskę ,kluczem 21mm odkręcić nakrętkę,zdiąć miskę i główna nakrętke spróbować bardziej dociagnąć... wiem ze są 2 rodzaje. od 91 do 95 roku były nakrętki gładkie z 2oma wycięciami po którymś miesiącu 95 w góre juz zastosowali mniejsze poduszki inne łozyska i nakrętki normalne na 21mm. i powiem wam panowie ze zdaża sie ze te nakrętki nieraż idzie jeszcze bardziej dociagnąć. juz duzo razy sie z tym spotkałem ze luz sie kasował... bo w ogoel jest taki myk ze kołnież nakrętki sie opiera o kołnież poduszki i jest taki myk ze te nakrętki przez zamienniki poduszki te ko0łnierze sie wogole nie zaczepiaja tylko nakrętka przechodzi swobodnie przez kołeż poduszki...
pablomed, owszem... u mnie też jak auto stoi na kołach to jest szczelina miedzy kielichem a miska,ale jak podniose auto i chwyce za koło i chce unieść do góry to nie ma szans- sztywno....ja nie chce sie z nikim kłucić na ten temat,bo ja wiem swoje i bardzo duzo tego tematu przerobiłem... według mnie nie powinno byc tam luzu i ch :cenzura: j :-)
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości