problem z zawiecha przy walnięciu w krawężnki

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez marcinkoz2910 » 6 sty 2009, o 18:53

o którą część ci chodzi?

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

 

Postprzez Robjunior » 6 sty 2009, o 19:22

Szczerze to nie mam pojęcia, powiedział mi facet "belka przednia ukrzywiona, po założeniu prostej czy tam nowej się jeszcze okaże czy amortyzatora nie trzeba będzie wymienić"
I tyle się dowiedziałem.
Najwyżej jutro podjadę powiem, żeby mi dokładnie powiedział o która to chodzi to wtedy napisze.
Avatar użytkownika
Robjunior
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 22:13
Lokalizacja: Ropczyce

Postprzez marcinkoz2910 » 6 sty 2009, o 20:37

Robjunior, no to chłopie chcesz wymieniać a nie wiesz co :!: :-o :-o a jak ja bym Ci powiedział że silnik do wymiany bo półośki są krzywe i drążki kierownicze... :-/ Tak się nie robi bo może chcą cię na kasę naciągnąć :!: Jak już coś bedą ci mówić to mają ci to pokazać że faktyczne jest krzywe a Ty zrozumiesz to jak ci to pokażą :hyhy: więc popatrz na to :ok:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Robjunior » 7 sty 2009, o 13:06

No to już wiem, ugięte to co zaznaczone czerwonym "sanki" czy jakoś tak jak widze to na allegro nazywają.
Ugięte jest w tym miejscu co się łaczy z wahaczem.
Avatar użytkownika
Robjunior
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 22:13
Lokalizacja: Ropczyce

Postprzez KristoF » 7 sty 2009, o 13:48

widziałeś te sanki?(rama zawieszenia, kołyska, belka przednia)Wiesz jaka siłę potrzeba żeby to zgiąć?? Wątpię że masz to uszkodzone.Choćby dlatego, ze wcześniej masz sworzeń, wachacz i silentblock to słabsze elementy które mogą się uszkodzić.Wachacz był mocno krzywy po całym zajściu??
Ja uważam że belka jest dobra.Wystarczy wymienić wachacz(kompletny) felgę i może łożysko.Później jechac na ustawienie geometrii i ewntualnie dopiero wtedy jak coś nie pasuje wymieniać inne części.
Wymiana belki jest niezbyt przyjemna, więc jeśli chcesz to zrobić sam a nie masz garażu to sobie odpuść.Wiem jak się z tym robi bo wymieniałem.
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2009, o 14:25

Robjunior, weź aparat i zrób kilka foto bo i się też nie chce wierzyć że od uderzenia w krawężnik się te sanki wygięły, ja po wjechaniu w dziurę skrzywiłem wahacz i felgę i myśleż że masz coś podobnego do mnie co do usterki
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Robjunior » 7 sty 2009, o 16:43

No ja dokładnie jak narazie wymieniłem to co Ty: felge i wahacz.
Teraz musze zrobić zbierznośc i zobaczyć jak będzie , bo jak narazie to kierownica jadąc prosto nie jest normalnie tylko lekko przekrzywiona w lewo.
No a co do tych sanek jak narazie wierzyłem facetowi w serwisie, no ale jak tak mówicie to następnym razem powiem, że chce to zobaczyć, albo pojade do znajomego na kanał i ja to pooglądam dokładnie.
Avatar użytkownika
Robjunior
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 22:13
Lokalizacja: Ropczyce

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2009, o 17:51

Robjunior napisał(a):no ale jak tak mówicie to następnym razem powiem, że chce to zobaczyć, albo pojade do znajomego na kanał i ja to pooglądam dokładnie.
tak zrób bo może to być zwykłe naciąganie klienta :wstyd:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Robjunior » 8 sty 2009, o 13:42

Dzisiaj popatrzyłem i prosta :shock: !!
Ufaj tutaj mechanikowi.....
Ale inny problem zwiazany z zbierznością, stwierdził że sie nie da ustawić bo jakaś tam śruba jest tak zapieczona że nie ruszy ( w 3 odkręcali) znowu pojade chyba gdzieś indziej i tam zrobią, byle coś nowego nie znalezli :-D
Avatar użytkownika
Robjunior
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 22:13
Lokalizacja: Ropczyce

Postprzez marcinkoz2910 » 8 sty 2009, o 15:17

Robjunior napisał(a):Dzisiaj popatrzyłem i prosta :shock: !!
:lol: ale byś pojechał :lol: więc UWAŻAJ :!: ;-)
Robjunior napisał(a):twierdził że sie nie da ustawić bo jakaś tam śruba jest tak zapieczona że nie ruszy ( w 3 odkręcali)
jak mi ustawiali to też mieli problem i po podgrzaniu palnikiem puściła :mrgreen: ale z tej strony co ja odkręcałem aby wymienić osłonę to 3h odkręcałem śrubę :kwasny: ale bez palnika
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Robjunior » 8 sty 2009, o 16:30

Noo to mi też mówil, że albo palnik albo uciąć śrube i tyle, ale potem napisał, że to nie robota na zime ( w ciepłym garażu :D) czyli poprostu leń
Avatar użytkownika
Robjunior
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 22:13
Lokalizacja: Ropczyce

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 6 gości