Problem z tylnim zawieszeniem

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Problem z tylnim zawieszeniem

Postprzez 15kamel » 18 sty 2012, o 18:18

Witam
Mialem "mały" strzał tylnim lewym kołem az sie urwalo, kupiłem czop, tarcze i belke bo sie skrzywila(lewe koło sie schowalo a prawe wystawalo za nadkole), zalozona zostala nowa belka i sie poprawilo ale tylko prawe kolo jest dobrze, lewe jest troche za bardzo schowane, belka jest prosta, mocowania tez sa proste, nie wiem co mam robic. Czy moze byc tak ze czop ktory kupilem jest inny niz ten co byl wczesniej? Niestety do weekendu nie bede mial czasu zdjac kół i porównac czopów a golf sni mi sie po nocach:(
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Problem z tylnim zawieszeniem

 

Postprzez pablomed » 18 sty 2012, o 19:12

15kamel, jest oczywiste (było od początku) że skrzywiłeś podłogę. Naciąganie za spora kasę albo szrot, albo jeżdżenie bez satysfakcji
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez skoti880 » 18 sty 2012, o 19:38

15kamel, na pewno po strzale w bok pogielo ci podloge albo i kielicha przesunelo i dlatego jest tak jak jest musisz zapytać jakiegoś blacharza a on ci powie co i jak czy da rade naciagnac ale na pewno da nie takie fanty robia ;-)
Wszystkie Części Mk3 gti 16v ABF-ADY-2E-AGG ! zapraszam na PW lub GG :)
http://www.golf3.pl/topics35/wszystko-m ... t32380.htm
Zapraszam 727 509 081 lub GG 1901709
skoti880
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 13:12
Lokalizacja: Nowa Sarzyna-Podkarpacie

Postprzez 15kamel » 18 sty 2012, o 20:41

Byłem u blacharza, podłoga prosta, belka prosta, mocowania proste, nie mam juz do tego sily. Wydaje mi sie ze jakby podloga byla przesunieta to prawe kolo tez bylo by źle, ewentualnie koło lewe z którym jest problem(wizualny bo technicznie samochod jezdzi normalnie) wystawalo by na zewnatrz a nie schowane by bylo do srodka, bo podloga nie mogla sie poszerzyc tylko mogla sie sciagnac czyli samochod bylby wezszy a nie jest. Robiony był lewy tylny bok (wersja 3 drzwiowa), stało sie to w tej samej sytuacji co urwanie koła. Czy mozliwe ze poprostu wypchło tak bok i blacharz spaprał robote? Roznica jakas ogromna nie jest ale widoczna jak sie dobrze przyjrzy(przy okazji zrobione byly tez progi i moze zrobil progi wzgledem nadkola?). Jechalem dzisiaj po zasniezonej drodze i jadac prosto zatrzymalem sie, wysiadlem i ślady zachodza na siebie, mierzylem je nawet...

Jutro zrobie zdjecia...

p.s Chyba ze blacharz był pijany stwierdzajac ze podloga jest prosta
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez Golfik1986 » 18 sty 2012, o 22:19

15kamel napisał(a):p.s Chyba ze blacharz był pijany stwierdzajac ze podloga jest prosta

znajdzi drugiego blacharza bo ten cie oszukuje :lol: fachmanow jest full. albo udaj sie na diagnostyke na pomierzenie auta calego i wtedy powinno wyjsc wszystko. nie wiem ale jak chcesz ciagnac to auto dalej poszukaj kogos kto ma rame. ja w maju dostalem strzala w dupe a4 najechal mi tir na dochamowywaniu tapniecie bylo dosyc mocne. tyl to zderzak belka klapa szyba dziwota nie dostala oczywiscie bagaznik sie zmniejszyl 2 razy i podloga auta poszla bo szpara w prawych tylnich drzwiach sie zmniejszyla a przednie opadly wiec nie wiem czy na slupku sie nawet przesunal. pojechalem do kolesia widzialem jego dziela to mi jego robota z gratami z allegro lakierowaniem na gotowo wyszlo 1300zl za robote blacharki wolal 7 stowek. auto sprzedalem bo dla mnie to nie to samo autko nie bylo bite a sztalchnieta podloga to dramat dla mnie. gosc je zrobil i dalej nim jezdzi. wiec za prostowanie na ramie mysle ze powinienes ze 3stowki dac nie wiecej tylko znow poprawianie tego auta nie wiem czy jest sens. mialem pierwszego golfa z krzywym tyle nie bylo widoczne to golym okiem ale zbieznosc ustawic dramat
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez 15kamel » 20 sty 2012, o 13:47

Prawa strona ktora jest dobrze:

http://imageshack.us/f/855/16444339.jpg/


i lewa ktora niestety jest schowana:
http://imageshack.us/f/201/lewap.jpg/



Byc moze blacha jest zle zrobiona? I dlatego tak to wyglada.

Nie orientuje sie ktos ile kosztuje takie pomierzenie auta i gdzie to mozna zrobic? Na stacji kontroli pojazdow?

I czy sa roznicy w czopach do bebna i do tarczy bo mozliwe ze sprzedali mi czop do bebna ale czy wtedy da sie zamontowac tarcze?
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez pablomed » 20 sty 2012, o 17:02

15kamel napisał(a):Prawa strona ktora jest dobrze:
jest tak dobrze że aż drzwi dołem schowały się za krawędź boczka. Nie łódź się. Auto jest krzywe. Nie oznacza to że jest stracone, ale żeby było proste musi być naciągnięte.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez 15kamel » 21 sty 2012, o 10:39

drzwi byly wymieniane, w poniedzialek mam jechac do dobrego fachowca z polecenia, zobaczymy co powie zdam relacje
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez Golfik1986 » 22 sty 2012, o 22:20

jak widze to co widze to chyba rama i powrotne szpachlowanie. no ci powiem ze dziadosko strasznie to zrobili. prawa strona chyba lekko nadchodzi
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez 15kamel » 26 sty 2012, o 22:37

Bylem na badaniu i wszystko jest prosto, ustawili mi zbieznosc przodu i samochod nie zjezdza z toru jazdy.

Ten bok był lekko wgiety bo dostal od słupka wiec zostal poprostu źle zrobiony i tak to wyglada.
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości