Problem z lewym kołem....

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Problem z lewym kołem....

Postprzez pawel2062 » 2 lut 2009, o 01:19

Witam! Jeśli temat nie w tym miejscu bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie. Wczoraj wracając do domu dosyć późno, było ślisko.... Wchodząc w przed ostatni zakręt przed moim domem wpadłem w poślizg... :-( gdyż było ślisko poniosło mnie bokiem, gdy zobaczyłem latarnie prawie na boku auta dodałem gazu, wyszedłem z tego, lecz poleciałem na krawężnik, cieszę się że tylko na krawężnik dobrze ze nic z blacharką się nie stało.... Wyszedłem z auta patrze mam felgę prawą od pasażera z przodu wykrzywioną w dwóch miejscach... Powiedziałem trudno, lepsze to niż latarnia... Ruszając zaczęło coś stukać, pomyślałem ze felga krzywa dla tego... dojechałam tylko na parking. Następnego dnia rano, pojechałem mamy autem do kolegi po stalówkę, założyłem tą stalówkę, i niestety dalej jest coś nie tak... Gdy samochód jedzie unosi się w pewnym momencie do góry i zaraz opada na dół, przy czym strasznie stuk, trzeszczy, jak by miało coś się urwać zaraz... Pytałem znajomych co to może być, lecz żaden z nich nie jest mechanikiem, usłyszałem odpowiedzi: półośka, wahacz, przegub... Proszę o odpowiedź co to może być, w jak na szybszym czasie, gdyż autko jest mi potrzebne na co dzień... I jeszcze mniej więcej jakie koszta + robocizna.... Bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
pawel2062
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 17:58
Lokalizacja: jesteś?

Problem z lewym kołem....

 

Postprzez SIENIU » 2 lut 2009, o 04:04

Najpierw zbadaj to wizualnie odkręć koło i popatrz może coś zobaczysz ciekawego ja bym stawiał na półośkę lub przegub mój kumpel miał podobnie ale warto sprawdzić
Avatar użytkownika
SIENIU
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 03:38
Lokalizacja: BOGATYNIA

Postprzez RangerDN » 2 lut 2009, o 09:44

ponaciskaj maske z jerdnej strony potem z drugiej i zobacz czy tak samo auto sie buja po obu stronach... jak nie to masz mortyzator wylany... ja ostatnio tez mialem podobny incydent jak bawilem sie w drifft i pokrzywilo mi wachacz... ale jak tobie kolo weszlo normalnie to powinno byc ok... najlepiej jedz do mechanika na sama diagnoze bo rzeczywiscie moze byc przgub, poloska krzywa... a co do cen to czesci sa tanie
pozdrawiam
RangerDN
Czytacz
 
Posty: 125
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 13:20
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z lewym kołem....

Postprzez opolanin » 7 lut 2009, o 21:47

pawel2062 napisał(a): Gdy samochód jedzie unosi się w pewnym momencie do góry i zaraz opada na dół, przy czym strasznie stuk, trzeszczy, jak by miało coś się urwać zaraz...


stawiam na półośkę anbo przegób
opolanin
 

Postprzez pawel2062 » 13 lut 2009, o 12:22

Była to półośka i wahacz.
Dzięki za odpowiedzi :)
Pozdro :!:
Avatar użytkownika
pawel2062
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 17:58
Lokalizacja: jesteś?


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości