Problem + Kupno : amortyzatory końcówki gumy wahacz belka?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Problem + Kupno : amortyzatory końcówki gumy wahacz belka?

Postprzez golfwolomin » 9 sty 2013, o 14:50

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum! Jest to mój pierwszy temat lecz forum używam około pół roku (od kąd stałem się szczęśliwym posiadaczem golfa 3 !). Przy kupnie zostałem oszukany i słono przepłaciłem za auto za co do dzis boleję.
ALE PRZEJDŹMY DO RZECZY:
W golfie stuka i puka w przednim prawy kole ale tak jak by nieco wyżej. Głos wydobywa się na nierównościach jezdni dołkach górkach. Chciałem zobaczyc co to . Jak naciskam na maske cały ciezarem ciała ( tak żebym amortyzator pracował ) Nic nie slychac jedynie syczenie charakterystyczne dla amortyzatora gazowego. Samochodem buja jak statkiem zwłaszcza dupą.

Wiem że muszę wymienic amortyzatory ok ale co dalej?
kupic do tego taki zestaw ;
http://allegro.pl/zawieszenie-kompletne ... 33972.html ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam !
Golf III 1.4 + lpg abd monowtrysk 3d
golfwolomin
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sty 2013, o 14:40
Lokalizacja: Wołomin

Problem + Kupno : amortyzatory końcówki gumy wahacz belka?

 

Postprzez Imper » 9 sty 2013, o 17:57

proponuje najpierw pojechac na konkretna diagnostyke. Za 20zl przeleca Ci caly zawias wraz z badaniem amorow i bedziesz mial konkretnie na tacy co jest do wymiany. Do zrobienia kompletnego zawieszenia pomijajac ten zestaw pozostaja:
- lozyska mc persona
- poduszki amortyzatora
- tuleje tylnej belki
- gumy podpierajace stabilizator przy saniach
Odnosnie tego zestawu do ktorego dales link. Ja osobiscie nie zdecydowalbym sie na firme KRZAK. Wolalbym dolozyc do tego i skompletowac samemu sobie cos sprawdzonego
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Alex » 11 sty 2013, o 16:44

dokladnie, w przypadku zawieszenia nie ma co sie bawic w polsrodki. zaoszczedzisz dzisiaj, jutro ci padnie jeszcze raz i tyle z tych oszczednosci bedzie ;) tym bardziej, ze zawias do GIII nie nalezy do najdroższych, skompletuj sobie sam jakiś zestaw TRW czy Lemfordera. np. coś takiego - tuleja wahacza Lemfordera kosztuje 11 zł, nie są to jakieś duże koszty a jakość pierwszorzędna, ja bym zastanowil sie nad tym i poszedl tropem, ktory opisal kolega
Alex
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 10:36
Lokalizacja: Radom

Postprzez k-m-r1 » 12 sty 2013, o 20:49

jak stuka na wybojach to górne mocowanie amortyzatora tam jest łorzyska i pewnie kulki posypały sie

i ma luzz

pozatym jak wymieniasz zawieszenie to zrób sobie najpierw diagnoze co jest do wymiany

ja us iebie miałem do wymiany amortyzatory
to i zaraz wymieniałem wszystkie gumy w macpersobie i górne łorzysko bo też mi strzeliło

robiłęm ot na raz
kosztowało ale raz płaciłęm i raz rozbierałem
taksamo mechanik inaczej policzy jak bedziesz jezdził i ciagle cos robił a inaczej jak raz pojedziesz konkretnie

i auto bedziesz miał sprawne i nie bedzie stało na zrobienie kilka dni jak to bywa

aha jak stuka na niewielkich wybojach to na 90% łorzysko
jak stuka coś na dziurach to albo cos obciera albo sie poluzowało ....
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości