Po wymianie zawieszenia

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Po wymianie zawieszenia

Postprzez krzysiogol » 28 paź 2013, o 19:38

Witam.

Przez ostatni rok jeździłem na typowym sportowym zawieszeniu. Wszelkie krawężniki, śpiący policjant i nierówności były moją zmorą:). Na zimę postanowiłem zmienić zawieszenie na bardziej komfortowe. Sprężyny zostały stare, amorki: http://allegro.pl/amortyzatory-bilstein ... 87565.html olejowe i tył stary oraz nowe gumy górne amortyzatora z przodu (identyczne jak poprzednie). Nie wiem czemu, ale przód podniósł się dość znacząco do góry i wygląda to bardziej jak auto terenowe niż normalne. Oczywiście jazda jest o wiele przyjemniejsza choć do zakrętów, gdzie jest mniej stabilny golf nie przywykłem, ale to kwestia mam nadzieję, czasu i przyzwyczajenia:).
Zdaję sobie sprawę, że poprzednie amorki przednie były już dość mocno wyeksploatowane i nie trzymały golfa jak powinny, ale nie zakładałem, że aż tak przód pójdzie do góry.
Czy ten "stan" utrzyma się już na stałe czy jednak auto pójdzie nieco w dół?
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Po wymianie zawieszenia

 

Postprzez prezesik » 31 paź 2013, o 21:53

krzysiogol napisał(a):nowe gumy górne amortyzatora z przodu (identyczne jak poprzednie). Nie wiem czemu, ale przód podniósł się dość znacząco do góry i wygląda to bardziej jak auto terenowe niż normalne.
stare poduchy były już zużyte, zbyt mocno się wycisnęły środkiem w górę, dlatego na nowych widać różnicę w wysokości przodu.
Po otwarciu maski będziesz widział górne talerzyki. Stare na bank wystawały ok. 1,5 cm nad kielichem, a nowe może z 5 mm.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez krzysiogol » 12 lis 2013, o 00:24

Wystają bardzo podobnie do poprzednich, różnica jest niewielka.
Nie zmienia to jednak faktu, że poprawił się w sposób znaczący komfort jazdy.
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości