Nie zawsze pojawiające się stukotanie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Nie zawsze pojawiające się stukotanie

Postprzez Gadom » 27 kwi 2013, o 21:34

Od wczoraj zaczęło dziać się coś dziwnego z autem, a dokładnie jadąc nagle bez powodu zacząłem słyszeć stuki jak bym włożył jakiś kij miedzy szprychy, zatrzymałem się wysiadłem ale tak nic nie było widać ani nic, wsiadłem w auto pojechałem dalej po chwili ustało, dojechałem do domu już bez żadnych stuków, wiec myślałem może coś w koło gdzieś wlazło, później znów odpaliłem auto pojechałem do znajomego i na nowo, zauważyłem ze gdy naciskałem sprzęgło to ustawało. Ale cóż wracam od znajomego znów cisza, dzisiaj wujas był chciał sam to zobaczyć ale cisza,oglądnął auto sprawdził luzy ale wszystko jest ok. Na szczęście wczoraj udało mi się to nagrać : http://www.youtube.com/watch?v=Kt1coViG ... e=youtu.be

Czyżby to może przegub ?
Avatar użytkownika
Gadom
Badacz tematu
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 15:50
Lokalizacja: Piechowice/Jelenia Góra

Nie zawsze pojawiające się stukotanie

 

Postprzez k0nr4d » 5 maja 2013, o 20:44

Jeśli na postoju też tak stuka i pomaga wciśnięcie sprzęgła, to łożysko oporowe.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pablomed » 10 maja 2013, o 21:11

słabo słychać ale łożysko tzw oporowe (bo w tej skrzyni niema typowego przy sprzęgle tylko jest po deklem skrzyni przy lewym kole) odpada. Jesli cichnie zawsze po wciśnięciu sprzęgła to skrzynia do zdjęcia sprzęgło do oględzin, jeśli będzie ok to prawdopodobnie padło łożysko igiełkowe lub inne w skrzyni. Opłaca się to naprawiac ale tanio nie będzie i musi być mechanik kumaty w skrzyniach - minimum 5 stówek prędzej koło 7 z robocizną i wymaną oleju i simeringów bo to trzeba zrobić przy okazji
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości