naprawa zawieszenia

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

naprawa zawieszenia

Postprzez dawidg87 » 18 paź 2008, o 18:46

Witam, autko to mk3 1.9 TDI 1Z.
Amortyzatory już wymieniłem na bilsteiny gazowo-olejowe wraz ze wszystkimi gumami i mcpersonami na nowe.
Kolejna rzecz jaką bym chciał zrobić to pozbyć się stuków i puków w zawieszeniu, oczywiście wymiana amortyzatorów dużo dała jednak nadal mi mało i dalej coś słyszę, zwłaszcza z przodu.

Tył:
- czy to będzie dobry zakup: ? czy może coś lepszego zaproponujecie?
- może to: ale tu jedna sztuka kosztuje 42zł :D ale czy się opłaca zapłacić więcej? Poczuję różnice w trakcie jazdy?
- czy wystarczy wymienić tą tuleje tylnej belki, czy może jest tam jeszcze jakiś element jaki trzeba było by zmienić by nie stukało?

Przód:
- dwie sztuki końcówek drążków kierowniczych chyba dobre?
- dwa wahacze prawy i lewy :) bo poco bawić się w kupowanie tulejek i wprasowywanie do starych, jak można kupić nowy wahacz wraz z tulejami :D
- dwa sworznie do wahaczy chyba stykną?


No i przód będzie z Lamforda :) więc może tył też, zainwestować w te dwie sztuki tulejek po 42zł jedna? tylko czy jest sens?


No i kolejne pytanko czy to wystarczy? Czy może jeszcze coś wymienić? Może jakieś łączniki stabilizatorów? tylko jakie bo z lamforda nie mogę znaleźć :)
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

naprawa zawieszenia

 

Postprzez Edek12345 » 18 paź 2008, o 19:05

Ja się wypowiem na temat końcówek drążków kierowniczych. Ostatnio właśnie je zmieniłem i auto zaczęło lepiej się prowadzić ... troszkę ciszej jest ale napisze jedno nie oszczędzaj na nich :!:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez pablomed » 18 paź 2008, o 19:36

dawidg87, Lemforder dobra firma, ale cena tego wahacza dziwnie niska, bylbym trochę nieufny. Wolę w przypadku takich życiowo ważnych cześci iść do sklepu wziąć do ręki, poszukać wybitych (nie namalowanych) oznaczeń firmowych.
Potem narzeka się na jakość, a fałszerstwa się zdarzają
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez dawidg87 » 26 paź 2008, o 09:25

A co myślicie o elementach zawieszenia firmy RTS?
Kupował ktoś coś od nich? Jeśli tak to niech się wypowie?
Np. coś takiego:
i takiego:
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez Reiven » 26 paź 2008, o 18:58

Ja bym poskładał wszystko na febim.
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez dawidg87 » 27 paź 2008, o 22:55

No i w końcu po oględzinach swoich wahaczy, doszedłem do wniosku, że ich stan jest wzorowy :D i zakupiłem taki oto zestawik, prawie cały marki FEBI:


No i jeszcze brakuje mi końcówek drążka kierowniczego, i zastanawiam się nad marką MOOG: co o niej sądzicie?
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości