Luz na mocowaniu amortyzatora

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Luz na mocowaniu amortyzatora

Postprzez bary_white » 6 sie 2014, o 15:31

Witam, mam problem poniewaz ostatnio chcialem ustawic geometrie i chlopaki na stacji stwierdzili ze musze najpierw wymienic gorne mocowania przednich amortyzatorow. Wedlug nich na kole (ktore wisialo w powietrzu) nie powinno byc luzow a byly takie 1-2 centymetrowe.

Teraz zastanawiam sie czy w Golfie to nie jest normalne, ze kiedy zlapiemy za kolo od spodu to calosc sie bedzie podnosila wlasnie jakis centymetr czy dwa. Co innego jak sie posadzi woz na ziemi (a tak sie ustawia przeciez zbieznosc) wtedy widac nawet na tych mocowaniach ze sa podniesione jakies 1,5 cm do gory. Co o tym sadzicie? :-)
Avatar użytkownika
bary_white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 sie 2014, o 17:09
Lokalizacja: Janów Lubelski

Luz na mocowaniu amortyzatora

 

Postprzez krzyś » 7 sie 2014, o 09:40

Większość golfów jeździ z tym luzem po prostu guma sie uklepała i stąd ten luz. Możesz zmienić poduszki na nowe ale po jakimś czasie znów będzie luz..Sam u siebie zmieniałem i założyłem lemfordery i po pół roku już był luz guma siadła. Z tym luzem ciężej jest ustawić kąt pochylenia kołą ale się da.. ;-)
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 7 sie 2014, o 10:12

Nic z tym luzem się nie zrobi, ten typ tak ma, nawet przy nowych poduszkach luz jest ok. 5 mm między górnym talerzykiem a kielichem patrząc od góry.
Pozostaje Ci zmienić stację diagnostyczną jak nie potrafią ustawić geometrii.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez bary_white » 7 sie 2014, o 16:41

Wlasnie wymienilem mocowania na nowe i luz zniknal, ale skoro jest jak mowicie to pewnie za jakis czas sie znow pojawi. Geometrie mi ustawili no i w sumie przydalo sie zajrzec w te mocowania do kielich byl juz porzadnie rudy. :roll:
Avatar użytkownika
bary_white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 sie 2014, o 17:09
Lokalizacja: Janów Lubelski


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości