luz i szorowanie koła tylnego

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

luz i szorowanie koła tylnego

Postprzez climax » 23 gru 2008, o 23:01

Witam,

mam następuący problem/spostrzeżenie, otóż w prawym tylnym kole wyczuwam minimalne luzy, do odkrycia tego doprowadził mnie dziwny odgłos szorowania - ale uwaga szorowanie słychać jedynie przy pierwszych 3-4 hamowaniach a potem ustaje.
czytałem już na forum o tym, iż najprawdopodobniej są to łożyska ale to co obserwuje u siebie to szum wyłącznie przy hamowaniu (nie podczas jazdy) oraz jego ustąpienie po kilku naciśnięciach hamulca (domyślam się że po rozgrzaniu łożyska wszystko sie lepiej spasowuje) dodatkowo po dystansie ów 2-3 kilometrów jak sprawdzałem luzów w kole już nie było,

moje pytanie czy ktoś może czegoś podobnego doświadczył i czy warto w tej chwili wymieniać łożysko czy skoro się "spasowuje" po ogrzaniu narazie tak zostawić? jutro wybieram się w dłuższą podróż i mam nadzieję, że ten detal nie stanowi zagrożenia/problemu?

z góry dziekuje za poradę

pozdrawiam i Wesołych Świąt:)
climax
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 15:23
Lokalizacja: Warszawa

luz i szorowanie koła tylnego

 

Postprzez piotr0488 » 23 gru 2008, o 23:16

masz z tyly tarcze czy bebny, jesli bebny to jest mozliwosc ze szczeski sie koncza,i to moze piszczec, a jesli chodzi o lozyska to troche dokrec srube trzymajaca lozysko ale nie za mocno i luz powinien ustac, gdy luzy sie ponownie pojawia to czas wyminic lozysko
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez climax » 23 gru 2008, o 23:35

mam bębny, to jest raczej szorowanie a nie piszczenie ale rozumiem ze o to Tobie chodzilo,
dokrecalem srube od lozyska, troche pomoglo ale nie do konca stad moje pytanie,

dzieki
climax
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piotr0488 » 23 gru 2008, o 23:42

najlepiej by bylo gdybyc kupil lozyska odrazu na 2 strony i najlepiej oryginalne, bo zamienniki wiesz jakie sa, ale nieraz zdarza sie ze dobrze trzymaja
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 3 gości