Latające przednie koło w przód i w tył podczas ruszania

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Latające przednie koło w przód i w tył podczas ruszania

Postprzez golfptb » 17 mar 2012, o 12:48

Co to może być? Ciężko ruszać jest a wcześnie było jeszcze gorzej na wstecznym w ogóle nie można było cofnąć pod małą górkę bo gasł od razu. Wymieniona została poduszka pod skrzynią i trochę pomogło ale nadal szarpie szczególnie na półsprzęgle, lub gdy się chce wolno ruszyć :-/
Avatar użytkownika
golfptb
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 mar 2012, o 20:07
Lokalizacja: EPI

Latające przednie koło w przód i w tył podczas ruszania

 

Postprzez Kosmoaaz » 17 mar 2012, o 19:51

O ile Ci się to koło przesuwa? Może sworzeń wahacza? Przegub? Gumy wahacza?
Avatar użytkownika
Kosmoaaz
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 7 sty 2012, o 13:15
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Postprzez pawelek03576 » 17 mar 2012, o 20:22

tuleje wahacza i sworzeń do wymiany, podnieś samochód i sprawdź czy koła obracają się luźno
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez golfptb » 17 mar 2012, o 22:31

Koło mocno lata ale nie określę ile . Sworznie i tuleje były rok temu wymieniane . Być może się już wyrobiły na naszych kochanych drogach :dobani: .Sprawdzę przegub .
A może to też być poduszki silnika lub zużyte sprzęgło bo mi bierze już przy samym końcu :-(

[ Dodano: 2012-03-17, 21:32 ]
wspomóżcie jeszcze pomysłami
Avatar użytkownika
golfptb
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 mar 2012, o 20:07
Lokalizacja: EPI

Postprzez Kosmoaaz » 17 mar 2012, o 22:48

Po kolei. Najpierw sprawdź luzy na kole. Podnieś auto i zabezpiecz tak żeby koło było w górze. Złap za koło u góry i u dołu i poruszaj nim od siebie i do siebie. Później to samo tylko złap za koło z prawej i lewej strony. Sprawdzisz w ten sposób luzy na sworzniu wahacza i na drążku kierowniczym. Z kolei przegub powinno być słychać, właśnie przy ruszaniu i skręcaniu, chociaż nie zawsze tak jest. Posprawdzaj wszystko, najlepiej obie strony auta od razu. :)
Avatar użytkownika
Kosmoaaz
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 7 sty 2012, o 13:15
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Postprzez golfptb » 17 mar 2012, o 23:10

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :ok:
A z tym sprzęgłem i poduszkami też coś może być ? Bo rok temu wymieniałem poduszkę pod skrzynią bo się nie dało gofrem pod górę lekką podjechać bo od razu gasł . Więc jak sądzisz?
Avatar użytkownika
golfptb
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 mar 2012, o 20:07
Lokalizacja: EPI

Postprzez Kosmoaaz » 18 mar 2012, o 09:17

Ale silnik gasł gdy puszczałeś sprzęgło i ruszałeś z 1 czy wtedy gdy podjeżdżałeś na wyższym biegu? Ogólnie jak Ci bierze to sprzęgło? Ciężko powiedzieć, najpierw trzeba sprawdzić zawieszenie koła i przegub. Później w miare potrzeby eliminować resztę problemów.
Avatar użytkownika
Kosmoaaz
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 7 sty 2012, o 13:15
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Postprzez golfptb » 19 mar 2012, o 21:34

Gasł mi jak miałem go na pół sprzęgle szczególnie na wstecznym . Sprawdzę tak jak mówiłeś zawieszenie koła a i może poduszki silnika też do wymiany bo jak poruszałem silnikiem to cały lata :-/
Avatar użytkownika
golfptb
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 mar 2012, o 20:07
Lokalizacja: EPI

Postprzez Adrian1607 » 6 kwi 2012, o 10:31

ja tak miałem że jak dałem swojemu to koło sięprzesuwało śmiesznie to wyglądało ale jakby miało koło odpaść, wymieniłem wtedy chyba tuleje jakaś wachacza chyba.. i przy okazji zobaczyli że sworzeń jest do wymiany i sworzeń też poszedł , po tych zabiegach pomogło. Jedź najlepiej do jakieś stacji niech Ci sprawdza zawias od dołu i bedziesz wiedziec co nie gra :)
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości