krzywy tył po wymianie sprężyn

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

krzywy tył po wymianie sprężyn

Postprzez arkadiusz87 » 6 lip 2011, o 14:23

witam kolegów,,, w sobotę wymieniłem z tyłu sprężyny bo miałem tył niski. po wymianie tych sprężyn podniósł się o 2,5 cm z prawej strony a z lewej strony o jakiś 1 cm.. myślę co jest??? kupiłem komplet firmy Magnum chyba nie najlepsza firma??? z tego co czytałem... dzisiaj rozebrałem ten amortyzator w celu sprawdzenia czy wszystko dobrze złożyłem ale było wszystko ok... myślę sobie może to amortyzator ale on jest od tego żeby tłumic drgania a nie od wysokości .. ale co zauważyłem ze amortyzator sam się chowa pod własnym ciężarem i słychać w nich syczenie przy wduszaniu i wyciąganiu .pewnie jest do wymiany co chłopaki ??? pozdrawiam
Avatar użytkownika
arkadiusz87
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 19:38
Lokalizacja: gorzów wlkp

krzywy tył po wymianie sprężyn

 

Postprzez marcinkoz2910 » 7 lip 2011, o 09:52

arkadiusz87 napisał(a):pewnie jest do wymiany co chłopaki
Ty pytasz czy do wymiany ??

hehe no jasne że tak :cisza:

[ Dodano: 2011-07-07, 09:54 ]
jak masz nowe sprężyny to dokup jeszcze amorki i jak masz to rozebrane to zainwestuj w nowe bałwanki (odbojniki) i osłonki chyba że stare masz dobre

no i zrobisz pełny remont tylnego zawieszenia i będziesz miał na pewno spokój na kilka lat
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez arkadiusz87 » 7 lip 2011, o 10:20

wolałem się upewnić :-P odboje kupiłem razem ze sprężynami wiec tylko amorków mi brakuje .. dzięki kolego .. pozdawiam
Avatar użytkownika
arkadiusz87
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 19:38
Lokalizacja: gorzów wlkp

Postprzez marcinkoz2910 » 7 lip 2011, o 10:26

napisz potem czy problem został rozwiązany czy nie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pablomed » 7 lip 2011, o 14:03

arkadiusz87 napisał(a):ale on jest od tego żeby tłumic drgania a nie od wysokości
nie do konca masz rację. Po pierwsze amrtyzatory np do GTI sa krótsze (dolna rura) o 2cm, może masz nie od pary założone. Po drugie sprawny amortyzator gazowo-olejowy jest pod ciśnieniem i podnosi autko, lekki tył własnie o jakieś 2 cm, więc jesli masz gazowe to zwyczajnie jeden moze być bardziej sprawny a drugi zużyty.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez arkadiusz87 » 8 lip 2011, o 12:42

ale tak czy inaczej musze je wymienic bo to chyba sa jeszcze seryjne... tylko ze musza poczekac na wymiane bo cos mi zaczeło pukac na pierwszym cylindrze do rozrzadu i napewno uszczelniacze mam do wymiany bo puszcza jak odpale niebieski dymek :evil:
to samochód wybiera kierowce a nie kierowca samochód ;p
Avatar użytkownika
arkadiusz87
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 19:38
Lokalizacja: gorzów wlkp


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości