Klucz do Ścisku sprężyny

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Klucz do Ścisku sprężyny

Postprzez Sobota ! » 16 maja 2012, o 19:02

Witam przymierzam sie do zmiany spręzyn i mam taki problemik... czy bez klucza do zaciskania amortyzatora da sie wyciagnąć spręzyne ? bez Kalectwa?
Sobota !
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:54
Lokalizacja: Grudziądz

Klucz do Ścisku sprężyny

 

Postprzez rafal9119 » 16 maja 2012, o 20:03

wszystko sie da tylko bedziesz musiał wyporzyczyc z muzeum zbroje he. najlepiej to jak bys miał scisk to wtedy o wiele wygodniej
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez michaal » 16 maja 2012, o 20:17

Do demontażu tylnich sprężyn nie potrzebujesz ściągacza. Natomiast do tych z przodu musisz mieć ściągacz. Wszystko podaje dla standardowej długości sprężyny.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Sobota ! » 16 maja 2012, o 20:19

a jak bym zrobil sam ze szpilek ? i wybientymi Hakami na srube i by sciagał zda Egzamin ?
Sobota !
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2012, o 22:54
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez Opik » 16 maja 2012, o 21:16

Widziałeś co się dzieje jak ściągacz ze ściągniętą sprężyną nagle pęka? :roll:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PabloSBT » 17 maja 2012, o 10:40

możesz spróbować łańcuchem związać w 2 miejscach sprężynę położyć amortyzator na płask i stanąć na nim i na sprężynie tylko najlepiej żeby z przodu było dużo miejsca wrazie czego :P sprężyna z tyłu nie wystrzeli mocno ale ta z przodu to może zęby wybić :P ja kupiłem sobie ściągacz za 50 zł ale i tak na płask odkręcałem bo z takimi rzeczami nie ma żartów :P
Ja co prawda ściągałem i przednią i tylnią bez ściągacza ale przedniej później nie da rady ścisnąć żeby weszła zawołałem kolegów i we 3 nie daliśmy rady ścisnąć tej sprężyny żeby dało radę tulejkę nakręcić :P więc lepiej dać te 40 czy 50 zł na ściągacz bo i tak się przyda na przyszłość :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez PiJey88 » 17 maja 2012, o 13:20

bez ściągacza też się da, zakładasz sprężynę na amortyzator, łożysko z gumami i talerzykiem wkładasz ręką pod kielich, możesz sobie przez otwór od góry przywiązać np nitką, albo jakoś umiejętnie trzymać aby nie spadło na ziemię, wkładasz amor ze sprężyna na miejsce (samochód wysoko w górze, wahacz maxymalnie odgięty w dół, celujesz amorem w otwór w talerzyku, łożysku i gumie (te które masz podwieszone pod kielichem), następnie opuszczasz samochód z lewarka, pod wahacz lub piastę podstaw coś typu cegła (ciężar samochodu ściśnie sprężynę) a ty elegancko sobie wszystko skręcisz od góry :ok:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Hormon » 17 maja 2012, o 13:22

Pablo dobrze pisze, mi przy ostatniej robocie wymiany amortyzatorów własnie spadł ściągacz z jednej strony, dobrze że łapy trzymałem w dobrym miejscu bo by urwało, kumplowi jakiś rok temu strzeliła sprężyna to dwa miesiące nie ruszał rekom i twarz mu jeszcze porysowało, nie ma co oszczędzać na takich sprawach i lepiej kupić dobry ściagacz jak poźniej chodzić po lekarzach, o ile będzie sie w stanie :P.
Hormon
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 21:54
Lokalizacja: Rzeszów


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 54 gości