Jakie tuleje gumowo-metalowe tylnej belki?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Jakie tuleje gumowo-metalowe tylnej belki?

Postprzez tadpa » 7 wrz 2013, o 23:12

Jakie powinienem kupić tuleje gumowo-metalowe tylnej belki w aucie Golf3,kombi,1.9TDI,Syncro,96r.
A pytam bo mam problem albowiem tą co wymontowałem (narazie jedną) jest jakaś inna niż te w sklepach,nawet w sklepie według katalogu pokazano mi inną niż tą co wyciągłem.Ponizej zamieszczam kilka jej zdjęć zrobionych telefonem.
Oczywiście na zdjęciach ta tulejka wystająca z tej gumy jest już z połowę wyciśnięta podczas wyciągania z gniazda belki.Nadmienię że tych tulej nie wymieniałem nigdy bodajże od 4 lat do teraz,i że auto to Syncro -napęd na przód i tył.

http://www.fotosik.pl/u/zbyck/album/1500822

Obrazek
zbyck,vw golf kombi 1.9 tdi syncro
Avatar użytkownika
tadpa
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 09:10
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Jakie tuleje gumowo-metalowe tylnej belki?

 

Postprzez pablomed » 9 wrz 2013, o 13:24

variant ma 4 tuleje po dwie na stronę, reszty nie pisze bo google grafika i ogólne wszystko pokazują . Ponieważ dawniej ciężko było dostać tuleje do varianta do zdaje się ludzie wtykali pojedyńcze od zwykłego Golfa więc nie wiem ile ich tam teraz masz. Obnecnie sa dostępne bez problemu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tadpa » 9 wrz 2013, o 20:29

Sprawę załatwiłem w innym sklepie,mam już te tuleje :) Prawdopodobnie są takie same jak w Golfie4 (kiedyś to sprawdze-bo chcialbym przeskoczyć na takiego ;) ) Cena ich to 45 zł za 1 szt.Poniżej zamieszczam ich zdjęcia.Dowiedziałem się też ze Golfy z Syncro i kombi mają inne tylne zawieszenie niż tradycyjne dlatego tam są inne tuleje.Jutro zabieram się za wymianę.Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/u/zbyck/album/1500822

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zbyck,vw golf kombi 1.9 tdi syncro
Avatar użytkownika
tadpa
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 09:10
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Postprzez zblesiu » 1 gru 2013, o 21:43

Witam Napisałem Ci na e-maila o tych tulejach ale może szybciej Tu Odpiszesz :) Mam Pytanie, jakie to są Tuleje i jak mam ich szukać w sklepach ?
zblesiu
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez murgen » 2 gru 2013, o 17:11

Troche drozsze ale tylko o takich slyszalem
http://tedgum.pl/sklep/product_info.php ... ts_id=4120
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez tadpa » 2 gru 2013, o 19:17

Według mnie "murgen" to są nie te tuleje gumowo-metalowe-za małe (za niskie) według tych zdjęć na tej stronie tego sklepu.
Natomiast "zblesiu" ja wymontowałem starą tuleję i z nią latałem po sklepach.Oczywiście w tych sklepach sprzedawcy to jacyś tacy jak bym to ja się z choinki urwał.Ale w końcu dostałem je.Tuleję tą,gumowo-metalową dosyć cięzko wsadzić w stare gniazdo,ale wycziściłem je,natomiast samą tuleję trochę zeszlifowałem papierem ściernym-tą aluminiową część.Potem posmarowałem smarem/tawotem,przez tuleję i gniazdo przeprowadziłem kawałek pręta gwintowanego (nie pamiętam średnicy)dostępny w Castoramie,nad tuleję i pod gniazdo dałem grubą blachę jako podkładki dociskające (o pare cm większe niż ta tuleja) no i oczywiście 2 małe podkładki i 2 nakrętki aby skręcająć to do kupy tuleja wchodziła w swoje gniazdo w belce.Tuleja doszła do równa od dołu natomiast u góry wystaje z tym kołnierzem około 1,5-2 cm,ale to tak ma być.No i po robocie,jak bedzie ciepławo to się schyle i zrobie moze jakieś zdjęcie jaak siedzi w tej belce.Pozdrawiam Golfiarzy. :-)

1.http://www.fotosik.pl/u/zbyck/album/1500822
2.
zbyck,vw golf kombi 1.9 tdi syncro
Avatar użytkownika
tadpa
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 09:10
Lokalizacja: Polska,Dolnośląskie

Postprzez murgen » 2 gru 2013, o 19:53

To są zamienniki i wyglądają jak oryginały. Jedną wkłada się od góry drugą od dołu. Przeważnie wypada guma ze srodka a Tulejka zostaje w ramie. Było już na ten temat na forum.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez zblesiu » 2 gru 2013, o 21:45

jestem Ciekaw czy Tu w okolicy dostanę taką o tuleje.. jak nie to może w necie coś poszukam... "tadpa" a jak ja wyciągnąłeś? łatwo wyszło ? bo chciałbym aby ona mniej więcej była cała, żeby pokazać w sklepie o to u cudo :)

[ Dodano: 2013-12-02, 20:45 ]
jestem Ciekaw czy Tu w okolicy dostanę taką o tuleje.. jak nie to może w necie coś poszukam... "tadpa" a jak ja wyciągnąłeś? łatwo wyszło ? bo chciałbym aby ona mniej więcej była cała, żeby pokazać w sklepie o to u cudo :)
zblesiu
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron