jak sprawdzić jakie to sprężyny? co do 2E GTI (115km) 94r?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

jak sprawdzić jakie to sprężyny? co do 2E GTI (115km) 94r?

Postprzez omegus » 21 cze 2010, o 16:00

Hej!

Można na podstawie prześwitu od ziemi do nadwozia dowiedzieć się mniej więcej jakie mam teraz sprężyny?

Wiem że temat był wałkowany tu milion razy... i przejrzałem już chyba większość co mi search wyrzucił. Generalnie czy mógłby mi ktoś napisać jakie amory i sprężyny kupić, żeby mieć najbardziej zbliżone zawieszenie do oryginalnego w GTI(115KM) 94r?
Avatar użytkownika
omegus
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 12:41
Lokalizacja: Leszno/Poznań

jak sprawdzić jakie to sprężyny? co do 2E GTI (115km) 94r?

 

Postprzez e2 » 21 cze 2010, o 16:03

-20mm są seryjne i można je kupić np u mapeta czy w sklepie venom24 czy tez na allegro, gt/gti były obniżone o właśnie 20mm względem seryjnego zawieszenia w golfach
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez omegus » 13 lip 2010, o 10:18

dzięki!

To teraz jeszcze pilne pytanie bo dzisiaj chcę jechać popytać o ceny wymiany... Generalnie nie znam się za bardzo na zawieszeniu. Czytał żem że nasze golfiki mają z przodu macPhersony, a z tyłu normalne zawiesznie... Prawda to?

Bo póki co telefonicznie mi mechanik mówi że z tyłu też mam macPhersony. Kupie chyba Bilsteiny BNE-1974, ale nie mogę przy nich nigdzie znaleźć czy to mP czy normal, a i rozpoznawać nie potrafię. Nie chciałbym żeby ktoś skasował ode mnie za wymianę mP, jeśli to nie są mP :) Golf jak w temacie.
Avatar użytkownika
omegus
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 12:41
Lokalizacja: Leszno/Poznań

Postprzez e2 » 13 lip 2010, o 11:05

tylko z przodu są, z tyłu nie ma.
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez omegus » 13 lip 2010, o 12:15

Dzięki, kupiłem te BNE-1974 i po drodze zostawiłem autko w dość zaufanym serwisie, ale nosz kurka, właśnie dzwonili że spojrzeli na te amorki (http://img09.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1086567103) i powiedzieli że to macPherson... o co chodzi... zauważyli że się nie znam i chcą mnie wykosić? Mówię im że niemożliwe. Dziwne bo do tej pory miałem do chłopaków zaufanie. No chyba, że kupiłem złe amorki...

Prośba tylko o zerknięcie i ostateczne stwierdzenie czy to jest zwykły amor. Chyba że można mieć z tyłu belkę skrętną i mP amorki do niej... nie wiem nie znam się zupełnie damn it

[ Dodano: 2010-07-13, 14:47 ]
Dobra, powiedziałem chłopakom że mają montować a co do kosztów się dogadamy a tu mi dzwonią że te amortyzatory nie pasują :-x

Zaraz padnę po prostu... Czy 2.0 2E 115KM ma jakieś inne? Jedyne inne jakie do golfów znalazłem na tył to BNE-1996, ale one są do GTI 16V :-(

Nie pasuje mocowanie... Najlepsze że sami szukają teraz w katalogu i nie mogą znaleźć pasujących...
Avatar użytkownika
omegus
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 12:41
Lokalizacja: Leszno/Poznań


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości