jak poznać że zawiecha do wymiany??

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

jak poznać że zawiecha do wymiany??

Postprzez kwiatekba » 6 paź 2008, o 18:05

witam w moim golkifku mk3 1.9td mam jeszcze seryjne amortyzatory. i nie wiem czy sa do wymiany, sa bardzo miekkie, z przodu jak tak na masce spradzam amorki to się uginają dośc mocno ale nie dobijaja do końca tak samo z tyłu uginaja sie pod niewielka siłą ale juz jest lepiej niz z przodu dodam że jak jade po dziurach to nie słysze żadnych stuków ani pków a ni innych odgłosów tylko taki inny dzwiek ale to napisałem w innym temacie przyczyna tego moga byc tuleje tylnej belki z góry dziękuje za odpowiedz.
kwiatekba
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 16:30
Lokalizacja: Gryfino

jak poznać że zawiecha do wymiany??

 

Postprzez pablomed » 6 paź 2008, o 19:17

sa bardzo miekkie
uważam że nawet ta Twoja własna pobieżna ocena wystarcza do tego żebyś je zmienił. Żywotność fabrycznych amorków rzadko przekracza 150 tys. Im dłużej auto w PL tym krócej. Zmień a zobaczysz że komfort jazdy i prowadzenie fantastycznie się poprawi.
Możesz jechać oczywiście na diagnostykę, albo do wprawnego mechanika ale to raczej zbędne, chyba że auto ma wiarygodny niski przebieg.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Marek87 » 6 paź 2008, o 19:26

Tak po mojemu to znajdź sobie okręgową stację obsługi pojazdów tam gdzie robią przeglądy powinni mieć takie urządzenie co to mierzy sprawność amorów i sam zobaczysz jaką sprawność mają amortyzatory i powiedzą Ci czy do wymiany. Nowy amor ma podobno 80% sprawności. U mnie takie rzeczy sprawdzają na stacji obsługi za symboliczną opłatę albo nawet za gratis. Tyle, że nie każda stacja ma takie urządzenie. A tak bez stacji to jak masz dobre hamulce ale długą drogę hamowania i auto mocno Ci "nurkuje" przy hamowaniu to może być wina słabych amorów albo jak przy starcie koła tracą za szybko przyczepność.
Marek87
Czytacz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 22:52
Lokalizacja: Łódzkie


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości