gwint r&h jak ustawic nisko i bardzo twardo

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

gwint r&h jak ustawic nisko i bardzo twardo

Postprzez TOMEK 84 » 10 sie 2009, o 16:47

hej mam problem z ustawieniem twardosci w zawieszenu mam 16tki alu i chce miec bardzo blisko oponke od nadkola jak to ustawic

jesli odkręcam dolną srube kontrująca i puzniej to co jest pod małą sprężyną to ona sie rozciąga a gruba sprerzyna prawie się nie rusza


czy jasli poluzuje na max 2wie nakretki i mała sprerzyna się rozciągnie to ta wieksza zejdzie nirzej to jak dokrece je z powrotem to mała się scisnie a większa zostanie na miejscu??????


rozumie ktos co ja tera napisałem


pomorzecie?????
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)

gwint r&h jak ustawic nisko i bardzo twardo

 

Postprzez siti07 » 11 sie 2009, o 14:20

Kolego sprawa jest taka gwint czym wyzej tym twardszy bo wiadome sprezyna jest bardziej zmiażdżona a czym niżej tym zawieszenie jest mniejsze. Też własnie założyłem gwinta i też bede 16 wsadzał :) Wydaje mi się że tak krótka sprężynka jest do tłumienia takich delikatnych nierówności no i wiadoma sprawa ze jak skrecasz nakrętkami to na mała się sciska a ta duza nie ponieważ ona jest dużo twardsza. Masz kolego naciągane oponki? jakie masz te aluski jaki rozmiar?
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez TOMEK 84 » 11 sie 2009, o 14:27

fela enzo cup 16cali
4x100
szerokosc 7.5j
et 35
opony 205\45\16 continental sport

mysle ze profil 45 to kompromis na nasze drogi dziurnie czuc i nie jest az tak twardo ale na 195\45 lub 40 był by kozak

na innym forum doradzili mi ze jak chce nisko i twardo to trzeba sciągnąc ta małą sprerzyni i skrecic z powrotem ale juz bez niej :szok:

masz fotki w linku nad zdjęciem jak wygląda :-D

pozdro

[ Dodano: 2009-08-11, 14:28 ]
a co do oponek to nie sa naciągniete bo są szerokie205\45 ale 185\45 lub 50 to by był naciąg :lol:
Avatar użytkownika
TOMEK 84
Members
 
Posty: 806
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 20:45
Lokalizacja: INOWROCŁAW :)


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości