Gumy stabilizatora

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Gumy stabilizatora

Postprzez Jake88 » 22 kwi 2011, o 10:19

Witam.

Mam do wymiany gumy stabilizatora i chciałbym je wymienić sam,lecz nigdy przy stabilizatorze nie grzebałem.Podobno wymiana prosta,ale jesli mógłby mi ktoś napisać kilka słow na temat wymiany to będę wdzięczny,a może jest jakaś porada z mk3?Wiem,że do mk4 jest,ale nie wiem czy w trójkach jest podobnie?

Z góry dzięki,pzdr.
Avatar użytkownika
Jake88
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 10:07
Lokalizacja: GRD

Gumy stabilizatora

 

Postprzez pablomed » 22 kwi 2011, o 20:10

Jeśli chodzi o tzw łączniki stabilizatora od spodu łącznik ma nakrętkę którą odkręcasz lub ścinasz boschem jeśli skorodowana, potem łącznik zsuwasz ze stabilizatora montaż w odwrotnej kolejności, możesz gumę nachodzącą na stabilizator mydłem posmarować łatwiej najdzie. Obie podkładki gumowe z dołu i góry wahacza mają być węższymi końcami w stronę wahacza, pisze to bo czasem jak kupisz założone są na śrubę odwrotnie (FEBI w tym celuje ale tej firmy nie polecam). W zawieszeniu GTI łączniki sa inne - zakręcone na końcu stabilizatora i do wahacza nakrętkami. Jesli idzie o gumy mocujące drażek do podwozia wydaje mi się to proste ale nie robiłem to nie piszę.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez wt » 31 maja 2011, o 11:46

koledzy ja mam 1,9 td i niemam stabilizatora co on daje w aucie , jak bym kciał go zamontowac ztego co slyszalem są 2 rodzaje w grubosci drążka 18mm i 20mm jaki wybrac.
wt
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 17:39
Lokalizacja: przeworsk


PolskiPortalSamochodowy.co.uk - Blog - andtek.eu - wino do ryby



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości