górne oparcie sprężyny tylnego amortyzatora

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

górne oparcie sprężyny tylnego amortyzatora

Postprzez piotrekb83 » 30 mar 2010, o 15:13

powiedzcie mi czy ten gorny talerz powinien ciasno przylegac do karoserii od spodu nadkola, bo u mnie mam mozliwosc wsuniecia palca i dotkniecia widocznej na zdjeciu tuleji?
Obrazek
Avatar użytkownika
piotrekb83
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 kwi 2009, o 09:50
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

górne oparcie sprężyny tylnego amortyzatora

 

Postprzez opolanin » 8 kwi 2010, o 01:49

piotrekb83, tak powinien ciasno przylegać brakuje Ci dolnej poduszki na amorku, dopiero wtedy dajemy na autko zobacz moją fotkę, taki amor z poduszeczką a właściwie pierścieniem łożyskującym( tak jak mam na fotce) przykręcamy do auta a nie tak jak Ty bez tej gumy dajesz, bo tak Cię zrozumiałem i nie ma siły byś miał jakieś luzy, dopiero potem nakładamy już w bagażniku gorny pierścień łozyskujący i zakręcamy
Zobacz sobie jak to powinno wyglądać u góry:
http://www.golf3.pl/topics2/mk3-match-b ... 90,435.htm

W razie wątpliwości masz tutaj schemacik z ETKI, chodzi mi o pozycję11 i 12

Obrazek

Obrazek

Widzę że dałeś fotkę kolegi Jaszczura z Grupy Opolskiej
opolanin
 

Postprzez piotrekb83 » 8 kwi 2010, o 06:15

fotka od Jaszczura - potwierdzam :)

Mam dolną poduszkę amortyzatora, przy wyjmowaniu amora ona zostaje w kielichu, a potem od gory zakladam gorna poduszke. Tylko czy to gorne opracie sprezyny dotyka Ci karoserii na calej swojej powierzchni czy jestes w stanie wsadzic palec i dotknac tej dolnej poduszki? Bo u mnie tak jest a cos mi stuka po wyjechaniu z wiekszej dziury i szukam przyczyny. Amory zmienilem miesiac temu na KYB, gorna poduszke rowniez. Jedynie ta dolna zostawilem starą. Na stacji diagnostycznej efektywnosc amorow pokazuje na ponad 60% i diagnosta nie znajduje nic co mogloby stukac. Jak wyjalem ostatnio caly amor ze sprezyna i opierajac go o ziemie naciskalem na gorne mocowanie sprezyny, to przy powrocie bylo slychac stuk z amora, ale wydaje mi sie to naturalne, bo chyba te tloczysko ktore jest w srodku amora, odbija do gory obudowy. Ale wyprowadzcie mnie z bledu jezeli tak nie powinno byc. Macie jeszcze jakies pomysly skad moze być ten stuk?
Avatar użytkownika
piotrekb83
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 kwi 2009, o 09:50
Lokalizacja: Siemianowice Śl.


- - - krewetki wino



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości