Golf MK3 1.9TD

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Golf MK3 1.9TD

Postprzez kwiatekba » 6 paź 2008, o 16:34

witam mam pewien problem otóż zakupiłem golfa III z silnikiem 1.9td i jak jade na prostej drodze to nic nie słychac ale jak wjade w dziure ale tylko przy obciążeniu z tyłu( jakiś kolega) to słychac coś dziwnego mianowicie jak by sie cos napinało takie dziwne cos jak by sie coś przekręcało czy coś nie jest to pukanie jak maja inni ze maja wybite zawieszenie tylko taki dziwne chrupoczący dzwiek co to moze być. z góry dziękuje za odpowiedz.
kwiatekba
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 16:30
Lokalizacja: Gryfino

Golf MK3 1.9TD

 

Postprzez pablomed » 6 paź 2008, o 19:21

najpewniej nie tuleje o których wspomniałeś w drugim poście, tylko ryra wydechowa obija o tylną belkę w miejscu gdzie nad nią przechodzi. Zajrzyj tam zobaczysz wytarte ślady na metalu jeśli tak jest. Mże to być wywołane zużytymi gumami zawieszenia tłumika, złym zmontowaniem części wydechu (poprawić), lub wygięciem wydechu po jakimś uderzeniu albo od korozji.
Podobny dźwięk może dać obluzowana aluminiowa osłona co jest między wydechem a podłogą.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kwiatekba » 6 paź 2008, o 21:03

ooo a to nowośc nawet bym nie przypuszczał musze to sprawdzić, całkiem mozliwe że to to bo taki dziwny dzwiek jest własnie jutro sprawdze i dam info. dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2008-10-06, 21:06 ]
a i jeszcze 1 jak jade na 3 biegu i waidomo jak to w golfie jak sie póści gas i szybko dodda to szarpie buda cała troszkę i jak sie zrobi taki manwer jade na 3 biegu 2,3 tys obrotów szybko pószcze gas i znów dodam to właśnie słychac ten dzwiek tylko mniej niz na dołach z obciążeniem z tyłu, może troche rozjaśniłem usterke?? ??
kwiatekba
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 16:30
Lokalizacja: Gryfino

Postprzez pablomed » 6 paź 2008, o 21:46

kwiatekba napisał(a):może troche rozjaśniłem usterke??
ruchy silnika wtedy przenoszą się na rurę i zmieniają jej położenie odrobinkę. Więc to by nawet mogło potwierdzać. Ale musisz zajrzeć pod auto, lub poproś kogoś wprawnego, innej rady niema.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kwiatekba » 7 paź 2008, o 16:58

pablomed napisał(a):
kwiatekba napisał(a):może troche rozjaśniłem usterke??
ruchy silnika wtedy przenoszą się na rurę i zmieniają jej położenie odrobinkę. Więc to by nawet mogło potwierdzać. Ale musisz zajrzeć pod auto, lub poproś kogoś wprawnego, innej rady niema.




usterka zdiagnozowana to coś w wydechu, gdy zaciągne ręczny i pószczam sprzegło strasznie sie nasila ten dzwięk, ruszam wydechem i strasznie on lata i wydaje taki sam dzwięk, dzięki wielkie za pomoc pablomed.

[ Dodano: 2008-10-11, 18:16 ]
usterka naprawione tłumik był źle zamontowany i rura obijała o tytlną belke tłumik poprawiony i wszytsko elegancko smiga aż miło wielklie dzięki pablomed za pomoc pozdrowionka.
kwiatekba
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 paź 2008, o 16:30
Lokalizacja: Gryfino


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości