Geometria kół - nigdzie nie mogę zrobic

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Geometria kół - nigdzie nie mogę zrobic

Postprzez PSYWERX » 24 kwi 2012, o 19:04

Witam,
szukałem tak na szybcika na forum, może pochopnie ale nic nie znalazłem.Cczy jeśli mam obniżoną zawieche(przód 60mm, tył 35mm, koła 17" profil 40) to niemam co liczyć na poprawienie geometrii w jakimś zakładzie?? Objeździłem u siebie na mieście zakłady co robią geometrię kół i każdy odmawia mi geometrii bo jakieś głowice mi się nie zmieszczą przy zderzaku :kwasny: Każdy rozkładał ręcę i życzył powodzenia bo niegdzie mi tego nie zrobią :zdegustowany: A mnie szlag trafia jak ściąga na prawo i mnie nosi :-x
Avatar użytkownika
PSYWERX
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 13:54
Lokalizacja: Oła(VW)a

Geometria kół - nigdzie nie mogę zrobic

 

Postprzez Lobus » 24 kwi 2012, o 19:37

Znajdź porządny zakład, który ustawia komputerowo takie rzeczy i to ogarnie, u mnie na zakładzie nie ma takich wymówek i problemów...
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez PSYWERX » 24 kwi 2012, o 21:15

No i chyba kolego Lobus, tak będę musiał zrobić. Bo to widać u mnie to same partacze :kwasny: Najbliżej mam do Wrocławia i myślę, że jakiś porządny zakład tam znajdę. Może masz kolego namiary na jakiś dobry zakład we Wrocku?? Bo jak mam jeździć od Anasza do Kajfasza to też nie robota :dobani:
Avatar użytkownika
PSYWERX
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 13:54
Lokalizacja: Oła(VW)a

Postprzez Lobus » 24 kwi 2012, o 21:29

Najpierw możesz uderzyć do Evolution on wszystko ogarnia a jak nie to poszukaj na vwgolf.pl tam chłopaki doradzą na pewno :ok:
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez marker10 » 24 kwi 2012, o 22:42

tak to jest jak są pseudo mechanicy

każdy dobry sprzęt do geometrii ma możliwość regulacji podczas montażu no chyba że warsztat ma sprzęt z lat 90 to już inna bajka.

Dobry zakład ogarnie temat w 15 minut :) przy okazji jak wykonasz zabieg napisz ile tam u was taka operacja kosztuje u mnie w kuj-pom 40 zł
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Postprzez zybi » 24 kwi 2012, o 22:50

Dokładnie jak koledy wyżej napisali. Jak partacze sie zabieraja to nic nie zrobią. Wiadomo ze jak bys mial serie to latwiej,a tu już trzeba troche wiedzy miec i doswiadczenia ktorego im najwyrazniej,w tych zakladach,brakuje. W Bydgoszczy tez mysle zze bez problemu,mam nawet takiego znajomego co od x lat geometria i blieznoscią sie zajmuje i nie bylo jeszcze auta ktore dalo by mu rade,no chyba ze po ostrym wypadku i poprostu mechannicznie sie nie da. Z ciekawostek to sprawdzal ostatnio gwintowane zawieszenie i zeby wszystko bylo si na 100% to po kazdej regulacji powinno sie ustawiac zbieznosc,roznice sa niewielkie,ale sa ;)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PSYWERX » 25 kwi 2012, o 10:58

marker10, u mnie kolego krzyczeli za geometrie 50 zł ale co z tego jak wszystkim nie zrobią. Porażka z tymi naszymi pseudo specjalistami. Na to wygląda, że będę musiał właśnie zagadać z Evolution albo pojeździć po Wrocławiu.
Avatar użytkownika
PSYWERX
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 13:54
Lokalizacja: Oła(VW)a

Postprzez zybi » 25 kwi 2012, o 11:57

Gdyby ktoś miał problem z geometrią w Bydgoszczy lub okolicach to znam bardzo dobry zakład i jak ten gość nie zrobi to już nikt nie zrobi ;-)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 25 kwi 2012, o 14:01

nigdzie ci nie zrobią geometrii, tylko tam gdzie mają sprzęt laserowy, przerabiałem ten temat rok temu, na normalnej optycznej maszynie promienie muszą przelecieć pod zderzakiem, na obniżonym aucie wypada to na zderzaku, dopiero na stacjach z laserówką gdzie na koła zakładają takie lusterka na środku, a maszyna wygląda jak duża litera T stojąca przed samochodem

Tak wygląda standardowy sprzęt, ma go 90% zakładów - nie da sie na nim ustawić obniżonemu autu geometrii
Obrazek

Tak wygląda sprzęt laserowy - ustawi na każdym samochodzie
Obrazek
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PSYWERX » 25 kwi 2012, o 22:00

Właśnie dzięki poszerzenia wiedzy przez PiJey88, poszukałem geometrii laserowej we Wrocku, to i tak jedynie Indy-Car na Koszyckiej mówi że to robi. Bo Latex na Krakowskiej powiedział, że zrobi ale gwarancji nie da czy będzie dobrze. To jak mają skasować pieniążki i nie dać gwarancji to ja w to nie wchodzę :-x także jeszcze jutro ogarnę temat i się omówię
Avatar użytkownika
PSYWERX
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 13:54
Lokalizacja: Oła(VW)a


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron