GEMOMETRIA :(

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

GEMOMETRIA :(

Postprzez siti07 » 18 gru 2012, o 22:19

Witam. Szukałem podobnego problemu jednak nie znalazłem, jeżeli takowy istnieje z góry przepraszam :) Miesiąc temu wymieniałem tuleje w wahaczach (FEBI i LEMFORDER), łączniki stabilizatora (FEBI), sworznie i końcówki drążka kierowniczego (MOOG), poduszki i łożyska amortyzatora (FEBI). Wszystko ładnie wymienione wprasowane na prasie tak jak powinno być, elementy dokręcone po opuszczeniu auta na koła i jazda na geometrie. Po dokonaniu zrobieniu geometrii auto ściągało mi na lewo i to masakrycznie, więc pojechałem na następny dzień do tego zakładu i po wjechaniu i sprawdzeniu geometrii okazało okazało się, że pseudo-fachowiec ustawił tylko zbieżność a kąty nawet nie ruszył, więc inny fachowiec mi to poustawiał i miało być OK no więc wyjechałem przewiozłem się i wydawało mi się, że jest ok ale po tygodniowej jeździe po różnych drogach stwierdziłem, że bardzo delikatnie ściąga w lewo ale myślę sobie, że to może moja fantazja no ale wtedy spadł śnieg i auto nie do jeżdżenia :( jeździło jak chciało, jak trafiło jedno koło na asfalt zamiast śniegu to zrywało kierownicą i zauważyłem, że mam koła rozbieżne, więc pojechałem gość założył sprzęt i wszystko poprzestawiane na max no to mi ustawił przewiozłem się i mówię, że dalej ściąga w lewo. Kazął mi wjechać na szarapaki i sprawdzał luzy i powiedział, że na drążku jest luz albo na maglownicy i teraz jestem w trakcie wymieniania maglownicy jednak po wyjęciu starej drążki sprawdziłem i są ok a maglownica wydaje się też nie mieć luzu no ale jak mi już inna idzie to poczekam i założę i się wtedy okaże czy to jej wina. Moje pytanie jest takie jeżeli problem zostanie czego może to być wina?? Braku kompetencji zakładu? Może ktoś miał podobny problem :( Pozdro
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno

GEMOMETRIA :(

 

Postprzez marcino1 » 18 gru 2012, o 22:32

kolega z forum mial taka sytuacje ze kielich mu pekl i przestawiala sie geometria ale ja bym stawial raczej ze fachowcy w tym zakladzie sa :dobani: :dobani: Kiedys bylem u takich co jak wywazyli kola to kierownicy nie moglem utrzymac jak wrocilem do nich to mi pow ze opony i felgi sa krzywe pojechalem do innego zakladu i jezdze druga zime na tych oponach i nic sie nie dzieje z kierownica ;-) No zeby jeszcze u Ciebie kolego nie bylo tak ze okaze sie ze maglownica jest dobra i nie potrzebnie kase wydales
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez siti07 » 19 gru 2012, o 02:43

Założę tą maglownicę i pojadę do nich. Jak nie zrobią to poproszę grzecznie o zwrócenie kasiory i pojadę do innego zakładu a jak wyjdzie, że na tej maglownicy jest tak samo to ten drugi fachowiec będzie obolały jakiś czas bo mnie już krew zalewa bo opony poleciały trochę i już do nich też trochę paliwa przejeździłem......
a i dodam, że z czasów gwintu mam jeszcze rozpórkę górna na kielichach także tam się nic nie przestawi :)
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez strzelu » 19 gru 2012, o 07:22

w temacie nie będę się wypowiadał, bo za głupi na to jestem, ale kiedyś miałem podobną przygodę. Pojechałem na zakład znajomego ojca. Zostawiłem samochód i do zrobienia było wyważenie 4 felg + zbieżność. Po pracy szybciochem po auto i na zajęcia. Dojechałem do domu, poszedłem na 30 min się ogarnąć i co zastałem ? Auto stoi na 4 pięknych flakach (0,00). Patrzę,
a ten "fachowiec" nawbijał mi odważników na aluminiowe felgi. !!! do tej pory mnie pamięta. Ale to tak historia z życia.



nie przeklinamy
Ostatnio edytowano 19 gru 2012, o 09:20 przez strzelu, łącznie edytowano 2 razy
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez siti07 » 19 gru 2012, o 20:00

tak to właśnie jest z fachowcami...dlatego co można samemu to sam robię :)
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości