gazowe czy olejowe??

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

gazowe czy olejowe??

Postprzez QKi89 » 5 mar 2009, o 19:56

Witam, które są lepsze?? Wiem o tym że na gazowych auto będzie się lepiej trzymało drogi a na olejowych będzie bardziej komfortowo. Czy przypadkiem jak założę amory gazowe to przód mi nie pójdzie trochę do góry?? P.S. mam golfa GT
Avatar użytkownika
QKi89
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 19:53
Lokalizacja: Mielec

gazowe czy olejowe??

 

Postprzez Stealth » 5 mar 2009, o 20:48

A dlaczego miałby pójść do góry? Moja rada taka: ani olejowe, ani gazowe. Ja też mam GT tylko, że 1.8 i jakieś dwa lata temu kupiłem amory Bilstein-a gazowo-olejowe - połowa komfortu i połowa twardości. Jak kupisz olejowe, spodziewaj się, że na naszych drogach długo na nich nie pojeździsz, a jak kupisz gazowe to będziesz jeździł jak na taczkach - twardo. Chyba, że lubisz taki styl jazdy. Więc lepiej wybrać tak jak napisałem - a marka bardzo dobra i uznana. Wiele osób by tak poleciło.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez QKi89 » 5 mar 2009, o 21:14

no właśnie chcę kupić Bilstein'y gazowo-olejowy a z tymi gazowymi tak mi się napisało bo przeważnie w aukcjach piszą że amory są gazowe ;-) co do podniesienia się auta to gdzieś właśnie słyszałem że po montażu gazówek auto się trochę podnosi :->
Mój Mysticblue GT - zapraszam ;-)
Avatar użytkownika
QKi89
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 19:53
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Stealth » 5 mar 2009, o 21:21

U mnie jak zamontowali mi nowe amorki, to nie zauważyłem żeby coś się podniosło, także możesz śmiało zakładać. :ok:
Wersje GT mają niższe sprężyny o 20mm i są dodatkowo wzmocnione - są grubsze niż standardowe sprężyny - ale to taka informacja OT. :]
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez pablomed » 5 mar 2009, o 22:24

nie ma czegoś takiego jak gazowe. Są olejowe lub olejowo-gazowe - potocznie tylko zwane gazowymi.
QKi89, nowe gazowo-olejowe zawsze podnoszą odrobinę auto, ale naprawdę niewiele, cm, max 2 cm, ponieważ ciśnienie gazu w nich jest duże i tłok wypycha w górę, dlatego są wiązane w opakowaniu.
Kupuj gazowo olejowe jeśli lubisz ciut ostrzej pojeździć (ale wcale nie będzie dokuczliwie twardo)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez strzeliniasty » 5 mar 2009, o 23:20

pablomed, masz racje, ja kupilem MONROE gazowo-olejowe chwile po zamontowaniu autko faktycznie stalo troszke wyzej ale kilka godzin jazdy i osiadlo tak jak przed wymiana :D

ja kupilem takie http://allegro.pl/item567114449_amortyz ... mplet.html, nowe odboje i teraz jest mniodzio
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez MarianSA » 5 mar 2009, o 23:41

Pablomed ma racje. Nie ma amortyzatorów gazowych. Są gazowo - olejowe, bądź olejowe. Te pierwsze są twrdsze, mniej komfortowe ale jak nie jeździsz polnymi drogami i nie masz dużo dziur w asfalcie jak jest u mnie to kupój gazowo - olejowe.
MarianSA
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 16:58
Lokalizacja: Blanki

Postprzez QKi89 » 6 mar 2009, o 00:14

no to jestem już zdecydowany na gazowo-olejowe, tylko nie wiem czy brać te amory od Bilsteina, wiem że to dobra i chwalona marka ale mój mechanik powiedział że one często stukają na wybojach, spotkał się może ktoś z tym??
Mój Mysticblue GT - zapraszam ;-)
Avatar użytkownika
QKi89
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 19:53
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Stealth » 6 mar 2009, o 10:41

Stukają to zużyte poduchy na amorach a nie same amorki.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez QKi89 » 6 mar 2009, o 17:31

bo właśnie aktualne amory mi stukają na nierównościach poprzecznych i pasuje mi je zmienić, a nie chcę zmieniać na takie, które też stukają ;-)
Mój Mysticblue GT - zapraszam ;-)
Avatar użytkownika
QKi89
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 19:53
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Stealth » 6 mar 2009, o 19:36

Jak pisałem wyżej - stukają poduchy a jak amor zużyty to też wcale nie będzie tłumił bo niby jak? Jak amor dobry to jego trzpień ciężko się wyciąga, a jak jest wyeksploatowany to można go jednym palcem wysunąć. Zresztą poduchy to słaby punkt zawieszenia - na naszych drogach często trzeba je wymieniać.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Sivy » 6 mar 2009, o 21:58

Trzeba pamietac, ze po 09.94 byla zmiana konstukcyjna, bodajze mocowania, wiec jak macie golfy przed ta data to amory do aut z np 10.94 nie beda pasowac.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Następna strona

http://internetprzenosny.pl - Życzenia świąteczne - urcpie-aquitaine -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron