Dzwoni z przodu na dziurach! Pomocy!

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Dzwoni z przodu na dziurach! Pomocy!

Postprzez TomekKutno » 12 sie 2008, o 01:04

Więc tak pany.

Problem polega na tym, że strasznie na dziurach dzwoni mi coś z przodu. Kiedy wciskam pedał hamulca - przestaje. Podlewarowałem, zdjąłem koła, patrze na zaciski hamulców - a tam te blaszki (niektorzy mowią na to sprężyny czy cos) trzymające klocki na swoim miejscu, mają straszny luz - latają na boki jak na kur*ie majteczki. Jak złapę za cały zacisk i szarpnę to tak samo... nawala niemiłosiernie.

Zerknąłem u kumpla te blaszki - stwierdziłem, że na grubość są takie same (brak widocznych objawów zużycia u mnie), mierzyłęm nawet suwmiarką.


I co z tym fantem zrobić? Nie mogę przecież jeździć ciągle z rozwaloną muzą, żeby zagłuszyć to klekotanie :hyhy:

Czyżby prowadnice? Rozkręcałem (nie powiem, namęczyłem się z tym, bo nie chciały puścić) i moim oczom ukazały się:
śruba,
na niej tuleja,
i guma, w której siedzą.

Gumy wyjąłem, obejrzałem i stwierdzam, że wyglądają na zdrowe. Czyżbym się mylił? Co Panowie szlachta na to powiecie? Wiem, że są zestawy regeneracyjne do zacisków (właśnie te śruby, tuleje i gumy) do kupienia. Ale czy to na pewno to?
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Dzwoni z przodu na dziurach! Pomocy!

 

Postprzez dragonfly » 12 sie 2008, o 06:21

Dołączam sie do pytania-mam ten sam problem.
dragonfly
Czytacz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: Gubin

Postprzez synek » 12 sie 2008, o 09:39

ja mialem ten sam problem i gdy zobaczylem na zacisk poruszalem go i stwierdzilem ze to on byl przyczyna dzwonienia bo mialem wyrobione te tulejki i zuzyte gumy na nich i caly zacisk sie ruszal kupilem nowe 50zl (2 sruby na imbus, 2gumki, 2tulejki) wymienilem i jest ok ale musze jeszcze klocki wymienic bo one tez jakby mi troche graly :-)
synek
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 18:24
Lokalizacja: brzeg

Postprzez TomekKutno » 12 sie 2008, o 12:08

dokładnie, synek całe zaciski u mnie chodzą... a nie powinny... czyli jednak te prowadnice? może inni coś więcej wiedzą?
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez marko1967 » 12 sie 2008, o 16:37

synek napisał(a):ja mialem ten sam problem i gdy zobaczylem na zacisk poruszalem go i stwierdzilem ze to on byl przyczyna dzwonienia bo mialem wyrobione te tulejki i zuzyte gumy na nich i caly zacisk sie ruszal kupilem nowe 50zl (2 sruby na imbus, 2gumki, 2tulejki) wymienilem i jest ok ale musze jeszcze klocki wymienic bo one tez jakby mi troche graly :-)
bdzie to wpierwszej chwili pomyślałem drążek reakcyjny ale napisałeś że jak wciskasz hamulec to tego nie słychaś a więc obstawiam tak jak napisał ''synek''
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez KristoF » 12 sie 2008, o 22:28

Panowie Koledzy.Niewielki luz na zaciskach zawsze bedzie i powinien być.Miałem ten problem ze klekotało na diurach jak cholera.Grały klocki hamulcowe.Poprzyginałem troche blaszki żeby klocki siedziały stywno w zaciskach.Te blaszki/sprężynki mają zapobiegać drganiom.Jak troche pogrzebałem z tym to drgania zniknęły i jest cisza.
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez TomekKutno » 13 sie 2008, o 11:20

krissmysticblau masz rację, ale u mnie nie grają klocki hamulcowe, tylko całe zaciski.

Próbowałem podginać te blaszki - pomogło, ale na krótko, gdyż pojeździłem trochę... troche pohamowałem i zaczęło z powrotem grac (prawdopodobnie się poodginały). Dzisiaj się biorę za wymianę, bo już komplet prowadnic nowych mam. Jak wymienię, to jadę na przejażdżkę testową i wam powiem, czy pomogło czy nie.

Tak czy inaczej dzieki wielkie Panowie za pomoc. Rozwialiście moje wątpliwości.
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez Imper » 13 sie 2008, o 13:44

ja mialem taki sam problem i wymiana klockow i blaszek na nowe w zupelnosci pomogla... no i sprawdzcie od dolu bo zazwyszaj jak wypadaja te blachy to od dolu ;-) pozdro
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez TomekKutno » 13 sie 2008, o 14:41

ale nadal masz luz na zacisku (tam w szczelinie, gdzie siedzą blasszki)? czy wszystko siedzi ciasno jak powinno? U kumpla w mk3 wszystko jest ciasno i nic nie dzwoni.
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez endriu1982 » 6 wrz 2008, o 13:26

Witam wszystkich, mógłby ktoś zrobić zdjęcie tych blaszek? U mnie ich nawet nie było i nie wiem jak one wyglądają, a klocki tak jak u Was dzwoniły. Dzisiaj kupiłem i założyłem blaszki ale coś nie jestem pewien czy to takie jak trzeba, koleś w sklepie nie dawał 100% pewności że to to.
Avatar użytkownika
endriu1982
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 13:09
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość