Dziwne stuki w przednim lewym kole.

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Dziwne stuki w przednim lewym kole.

Postprzez wazki21 » 13 mar 2008, o 09:52

Witam. Mam pytanko, mianowicie od kilku dni coś zaczęło mi stukać w okolicy przedniego lewego kola. Głównie słychać przy skrecaniu na nierównościach w prawą stronę i podczas wjeżdzania na lekki krawężnik. Dzwięk...jakby coś metalowego się urywało. Podczas jazdy prosto nawet na równej nawierzchni tez coś słychać podobnego...ale czy to jest to samo..cieżko stwierdzić. Czyżby przegub albo sworzeń? Przy okazji mam luzy na kierownicy odaczuwalne na nierównościach, kierownica ma przeskoki ale podejrzewam, ze to juz jest spowodowane luzami na przekładni ewentualnie krzyżaku. Aha luz na kierownicy mam równiez podczas wciskania sprzęgła nawet przy zgaszonym silniku.
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Dziwne stuki w przednim lewym kole.

 

Postprzez qbic1983 » 13 mar 2008, o 10:21

końcówki drążków? luknij....
qbic1983
Czytacz
 
Posty: 132
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 19:48
Lokalizacja: Witnica

Postprzez wazki21 » 13 mar 2008, o 10:33

Wymieniałem z jakies 20 tyś km temu więc myślę że są w porządku...
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez uli » 13 mar 2008, o 16:57

a lozysko amorka albo tuleja u mnie tez stuka i narazie tylko to mi sie udalo zdiagnozowac a w sobote bede robil wiec mysle ze to to 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wazki21 » 14 mar 2008, o 08:58

Łożysko odpada..wymieniane było z 30 tyś. temu, tulejke wahacza wymieniałem w prawym kole i zupełnie inne były stuki..wiec bede musiał chyba sie udac na diagnostyke
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez daniel_maroco » 14 mar 2008, o 16:15

wazki21 mam chyba ten sam problem co Ty, u mnie też ostatnimi czasy słychać dziwne dźwięki( i dość głośne) zwłaszcza przy skręcaniu w prawo a ostatnio też jak skręcam w lewo lub hamuje ale już słychać to dużo ciszej. Kolega, co zna się, co nieco na samochodach obstawiał, że jest to przygłup i zaproponował abym pod osłonę(gumę) przełupu dał porcję(ok. 3 strzykawkę 250ml) smaru grafitowego. No i tak zrobiłem wyjeżdżam dzisiaj rano i niestety nic nie pomogło. Może trochę muszę pojeździć- ale wątpię. Wazki21 jak byś doszedł co to takiego to bym prosił abyś dał znać jak możesz- z góry dziękuje. No oczywiście jak ja też bym do tego doszedł nie omieszkam Ci dać znać bo na pewno myślę mamy te sam problem.
Avatar użytkownika
daniel_maroco
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 15:46
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wazki21 » 14 mar 2008, o 19:51

Nie ma problemu.W poniedziałek i tak prawdopodobnie oddaję samochód do mechanika bo mam inny problem, więc przy okazji powinien zrobić i to. Jak bedę wiecej coś wiedział to na ten temat to na pewno sie odezwę...Podejrzewam przegub, no ale zobaczymy...
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez TOMASZEK » 15 mar 2008, o 13:38

wazki21,

U mnie jest podobnie ale tylko przy jezdzie po nierównosciach.I sa to stuki od gornego mocowania amorka.Ale wczesniej bylo podobnie tylko ze wtedy okazalo sie ze wypadla blaszka przy klockach hamulcowych.Po wymianie blaszki i klockow przy okazji stuki ustaly.Ale zeby nie bylo tak milo to zaczelo stukac co innego.
TOMASZEK
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 00:17
Lokalizacja: Żółwin

Postprzez wazki21 » 16 mar 2008, o 01:17

Mam ten sam problem z blaszkami. Juz są zakupione tylko czekają na wymiane. W ogóle zaczyna mi sie sypać fura powoli. Oprócz silnika, który jest nie do zajechania, reszta to jedna wielka kicha!!!Pada wszystko po kolei. Dzisiaj padł mi akumulator, jestem tak wkur....ze chyba oddam go na złom....

[ Dodano: 2008-03-17, 21:24 ]
daniel_maroco, niestety chyba Ci niewiele podpowiem co to może dokładnie stukać. Po dzisiejszej wizycie u mechanika stwierdzilem, że juz wiecej nie bedę sie z nim kopał (padła mi dzisiaj turbina, wczoraj akumulator, a wcześniej parę innych równie poważnych rzeczy, które mialem w planach dzisiaj zrobić). Koszt naprawy wole nie mówić głośno - we wtorek oddaję znajomemu na handel.
P.S. nawet nie pytałem się mechanika co to stuka......
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez daniel_maroco » 18 mar 2008, o 14:39

wazki21 Nic nie szkodzi i tak się dowiem jutro bo odaje auto do mechanika- on też stawia na przegłup ale zobaczymy.
Tak to jest z autami jeżdzą bez problemu przez dłuższy czas i myśli sobie mam dobre auto ale jak zacznie już się sypać to po całej linii. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
daniel_maroco
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 15:46
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez sycz » 19 mar 2008, o 21:13

Też tak miałem .Wymieniłem tuleje metalowo-gumowe (poduchy) i nic nie słychać.koszt 54 zł za dwie.
Avatar użytkownika
sycz
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 12:55
Lokalizacja: G-dz

Postprzez daniel_maroco » 20 mar 2008, o 14:58

dziwna sprawa z tymi odgłosami- byłem u mechanika i co stwierdził że przegłub itp są w porządku, nasmarował tylko przegłup od wewnetrznej strony no ale nic to nie pomogło i stwierdził że jest to jakiś szczegół mały- coś ociera ale co to nie wiedział; dzisiaj będzie tego szukał

[ Dodano: 2008-03-23, 16:07 ]
Co się okazało: przyczyną tych dziwnych dźwięków była zardzewiała śruba- dokręcająca piaste. Po wymianie na nową i na oliwieniu jej dziwne dźwięki przestały drażnić moje ucho :) Doprawdy nigdy bym na to nie wpadł że to może być to- mój dobry mechanik to odkrył.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
daniel_maroco
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 15:46
Lokalizacja: Biała Podlaska

Następna strona

- - - whisky sklep



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości