dziwne buczenie

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez soundsacker » 30 mar 2008, o 10:19

arek ja mam ten sam problem wymieniłem już łożyska z tyłu
to samo w lewym przednim kole. jak chamuje i jak skręcam w prawo słychać dźwięk jak by przykleić do opony kawał czegoś ???? opony wymieniłem w czoraj i dalej to samo.kurza twarz co to jest panowie prosimy o pomoc

[ Dodano: 2008-03-30, 10:21 ]
Arek a jak na 3 biegu jedziesz tak na nie wysokich obrotach to nie odczuwasz takiego wrażenia jakby autkiem tak delikanie szarpało????
Bo ja mam takie wrazenie
soundsacker
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 12:20
Lokalizacja: Głogów Małopolski

 

Postprzez arek ryba » 30 mar 2008, o 19:00

[ Dodano: 2008-03-30, 19:04 ]
soundsacker napisał(a):dźwięk jak by przykleić do opony kawał czegoś
taki sam dzwięk jak i wrażenie miałem jak mi łożysko w lewym kole padło,,,wymieniłem i jest ok .. oprócz teraż tego buczenia...
soundsacker napisał(a):autkiem tak delikanie szarpało????
szarpać nie szarpie ale mam chyba wyrobione łożyska amortyzatorów ponieważ troszką myszkuje i sam dalikatnie szuka sobie drogi...
leszek41 napisał(a): 3 bieg i daj mu obroty,jesli padlo lozysko to powinno byc slychac,
już tak robiłem i nic nie wyszło...jeżeli chodzi o zbieżność można sobie poradzić tak żeby uniknąć ustawiania,,, :-)
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez marek9 » 1 kwi 2008, o 17:07

ja bym obsawil lozysko w kole. jak wymieniac to na SKf lub FAG. tanszych nie proponuje.
Maro
marek9
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 10 mar 2008, o 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arek ryba » 3 kwi 2008, o 13:29

dziś zamierzam coś zrobić z tym problemem sprawdzić co tak naprawde wyje i zrobić coś z tym...a jutro rozdam punkty

[ Dodano: 2008-04-04, 08:08 ]
no i już wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wymieniłem łożysko ale w tylnim kole!!!! te wycie było słychać praktycznie po całym samochodzie. zdjąłem kapselek zabezpieczający i moim oczom ukazał się rudy smar i juz byłem pewien że to te koło!!!
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez RGawinski » 18 maja 2008, o 10:19

witam! mam pytanie do pawla_ns. jak miales tarcze do wymiany to przy hamowaniu tez to bylo słychac? mam taki sam problem jak wszyscy. z pol roku temu wymienilem lozyska z tylu na SKF a teraz przód cos jest nie tak wymienilem prawe lozysko FAG i jest to samo. moze to lewe tylko sie przenosi na prawa strone
RGawinski
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 10:14
Lokalizacja: Pułtusk

Postprzez pawel_ns » 18 maja 2008, o 11:03

RGawinski tarcz jeszcze nie wymienialem
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez tomasz12345 » 5 sie 2008, o 10:05

Che ja chłopaki ja tez mam problem właśnie z tym o czym piszcie.Ja mam coś takiego jak jadę prosto o mi huczy coś z przodu.Jak skręcam w prawo to przestaje huczeć.Wymieniłem prawe łożysko i to samo dalej.
tomasz12345
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 11:36
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez arek ryba » 5 sie 2008, o 10:22

tomasz12345 napisał(a):skręcam w prawo to przestaje huczeć.Wymieniłem prawe łożysko i to samo dalej.
skręcając w prawo to lewe koła są obciążone i to lewe łożysko ci wyje. a nie tak jak piszesz prawe.
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Stealth » 3 mar 2009, o 17:17

Podobny temat więc ja teraz ze swoim problemem wyjadę.
Otóż ostatnio dało się usłyszeć (z mojego śledztwa :hyhy: ) w prawym przednim kole (chyba - bo nie wiem, czy ono jest winowajcą) taki długi ciągły jęk - tak jakby kot miauczał w operze - tzn. długo. Dźwięk się urywa na setne sekundy i od nowa taki sam jest ponownie. Zauważyłem też, że szybkość dźwięku prawie się nie zmienia (no może troszkę) wraz ze wzrostem prędkości. Zastanawia mnie co to może być? Hamulce na pewno nie bo nawet jak hamuje to słychać ten dźwięk. Czyżby łożysko? Chyba, że coś jeszcze może być. :-/

[ Dodano: 2009-03-12, 21:05 ]
Od kilku dni się przysłuchuje temu piszczeniu ale dziś to zaczęło piszczeć cały czas ciągłym dźwiękiem. I przez chwilę jak stałem w miejscu autem też usłyszałem to. I tak mi przyszło do głowy, że to chyba coś przy silniku. I tu mam pytanie: jaka część wydaje dźwięk jakby się zacierała? Pompa wody? Alternator i sprężarka klimy (chodzi o łożyska), napinacz rozrządu, rolka napinacza paska od alternatora? Ma ktoś jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości