Dystanse Pomocy

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Dystanse Pomocy

Postprzez Dj Devilek » 25 gru 2012, o 23:18

Witam mam pytanie ustawiałem zbierznośc i jest taka sytuacja ze kiedys autko bylo walniete od strony kierowcy ewidentnie widac jak kolo jest bardziej wysuniete na zewnatrz . na zbierznośći pokazalo mi ze roznica jest okolo 6 mm . Czy jak bym kupił 3 dystanse po 5 mm na 3 kola zostawiajac te co jest wysuniete by mnie mniej sciagalo ? i chcial bym po prostu zeby wygladalo rowno z każdej strony a nie ze z lewej jest 6 mm bardziej wysuniete denerwóje mnie to .
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Dystanse Pomocy

 

Postprzez Opik » 25 gru 2012, o 23:55

Ja bym wolał zobaczyć dlaczego jest wysunięte i to naprawić. Skoro tylko z jednej strony to raczej nie jest przekoszona buda, może wahacz jest zgięty?
Dystanse nic Ci nie dadzą na ściąganie, tyle że będzie wyglądać wszędzie tak samo. Przecież one tylko wysuną koła, nie naprawią w cudowny sposób zgiętego elementu zawieszenia, przez który ściąga samochód.
Ja obstawiam wahacz, zobacz czy nie ma z nim i okolicznymi elementami (łączniki, belka spinająca zawieszenie) jakiś cyrków
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 26 gru 2012, o 00:03

Sprawdz też czy aby błotnik jest ok. Skoro jest przekoszony to możliwe że wstawiona jest jakas tania podróba, z nimi jest tak że do końca nigdy nie pasuja. Moze być wciągnięty o te 6 mm ja akurat tak miałem i musiałem podłożyć dość grubą podkładke pod śrube bo koło mo ocierało
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Dj Devilek » 26 gru 2012, o 10:52

dodam jeszcze że jak ustawie geometrie czesto po jakimś czasie peka mi tuleja na wachaczu :/ juz 2 razy wymieniałem
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Postprzez pietrasiak2 » 26 gru 2012, o 11:09

Pierwsze to zmierz odległości( rozstaw od osi do osi i przekątną) po drugie sprawdź czy nie cofneło podłużnicy , tuleje wahacza może też rwać z prostego powodu zły montaż nie trafiłeś w punkt na wahaczu i zerwie ją :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Dj Devilek » 26 gru 2012, o 13:35

nie znam się za bardzo .. Alee jak podniosłem golfa wszystko tam wygladało oki . moim zdaniem jest zle wspawana podłóznica bo dostal ladnego strzala w bok :/ tylko ze to bylo w germanach ja tego nie robilem
Avatar użytkownika
Dj Devilek
Badacz tematu
 
Posty: 175
Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 20:25
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Opik » 27 gru 2012, o 02:03

wydaj troche kasy na mierzenie geometrii i bedziesz mial pewnosc co jest nie tak. I od razu podpowiedza co z tym zrobic
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 27 gru 2012, o 11:15

Dj Devilek napisał(a):Czy jak bym kupił 3 dystanse po 5 mm na 3 kola zostawiajac te co jest wysuniete by mnie mniej sciagalo ?

:lol:
nie no rozwaliłeś mnie tym pomysłem...

jeśli masz tak kiepsko złożone auto, to wiele tu nie zdziałasz, musisz albo to poprawić u dobrego blacharza, albo musi tak zostać, ja bym na pewno takiego samochodu próbował się pozbyć, bo jak tak jest złożony to raczej bezpieczny nie jest

musisz jechać do mechanika który oceni czy to na pewno źle wspawana podłużnica, może po prostu źle coś jest złożone albo po prostu krzywy wahacz
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości