Drgania i dziwny dźwięk

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Drgania i dziwny dźwięk

Postprzez Stealth » 21 wrz 2007, o 17:12

witam
dwie sprawy mam odnosnie mojego golfa
1 - przy predkosci od ok 90 do 100km/h pojawiaja mi sie lekkie wibracje na kierownicy -przy mniejszych i wiekszych predkosciach niz te opisane ten problem nie wystepuje - co to moze byc? zaznaczam ze elementy zawieszenia tj koncowki drazkow, sworznie i tuleje metalowo-gumowe zostaly wymienione - nie wiem moze to wina szerokich opon - mam 15 calowe felgi o szerokosci 7" a opony 195/50 ale watpie by to bylo przyczyna drgan - felgi mam wywazone - czesto sprawdzam ich stan a cisnienie w oponach rowniez jest prawidlowe
2 - i tu jest jeszcze dziwniejsza sprawa - otoz wlasnie przy wyzej wymienionej predkosci pojawia sie dziwny dzwiek tak jakby ktos dmuchal w szyjke butelki - taki dziwny dzwiek ale mysle ze wiadomo o co chodzi - nie wiem co moze byc tego powodem i jak sie tego pozbyc ?- jest on slyszalny z przedniej czesci auta
dzieki z gory za pomoc
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Drgania i dziwny dźwięk

 

Postprzez MaVeL » 21 wrz 2007, o 23:53

Nie wiem na czym wisi silnik w golfie (jeszcze przy tym nie grzebałem :)), ale być może że drgania pochodzą od niego.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Stealth » 22 wrz 2007, o 09:54

no silnik wisi na poduchach gumowych i ramie pod nimi - nie pamietam ile ich dokladnie jest ale tez mi chodzilo to po glowie ze moga juz sparciale byc czy ze "starosci" juz padaja - ale z drugiej strony to gdyby faktycznie byly zuzyte to czy nie drgaloby tak wlasnie caly czas a nie tylko przy jednej predkosci?
tu wlasnie mam watpliwosci
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez DJ Mays » 22 wrz 2007, o 13:07

sprawć poprostu zbierzność , i drążki sterownicze.... efektem tez jest czensto zle wywarzona opona zwłaszcza przednia
Avatar użytkownika
DJ Mays
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 12:44
Lokalizacja: Ruda Maleniecka

Postprzez Stealth » 22 wrz 2007, o 14:49

zbieznosc jest sprawdzona - opony mam nowe ale jest tak samo - nie jest to uciazliwe ale slyszalne
zobacze jeszcze co i jak moze wyczaje :)
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Sebik1984 » 14 paź 2007, o 11:40

ja tez mialem tak ale nie w golfie nowe opony... ktore byly wadliwe renomowanej firmy!!! wymienilem na inne i oki tamte do reklamacji!! zmien opony i sprawdz wtedy!!!
Sebik1984
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 10:41
Lokalizacja: Grabów

Postprzez Stealth » 19 paź 2007, o 19:20

sprawdze to na pewno
dzieks
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości