Cięzko sie prowadzi

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Cięzko sie prowadzi

Postprzez Rafalski » 19 lut 2008, o 20:00

No niestety następny problem :-/ Otóż, samochód bardzo ciężko sie prowadzi na koleinach, do tego stopnia, że wczoraj dziewczyna nie utrzymała go na pasie i zjechała na przeciwległy. Nie ściąga na prostej drodze, jak przyspieszam i jak hamuję. Koła nówki, opony też, ustawiona zbieżność. Dodam, że nie mam tu na myśli mega kolein, ot tak, zwykłe, podczas zmiany pasa i wyjeździe z koleiny jest horror bo trzeba kierownice mocno trzymać obiema rękami !!! Może niektórzy powiedzą, ze jestem przewrażliwiony ale nic z tych rzeczy, kolega ma identyczny samochód, nawet wyposażenie takie samo i ten problem nie występuje. Co to może być ?? Wersja ze wspomaganiem - nowy płyn. Dodam jeszcze, że do dystansu około 5 km słychać odgłosy typu " iiii " , kumacie jak w cięzarówkach tylko o wiele mniej donośny i jakby zagłuszony.

Co to może byś ?? końcówki stabilizatorów ? drążek kierowniczy ? łączniki ? gumy usztywniające ? a może coś z układem hamulcowym ? ale na prostej drodze jest ok

Samochód bezwypadkowy

proszę o poradę.

pozdrawiam
Rafalski
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 14:48
Lokalizacja: mam ?:P

Cięzko sie prowadzi

 

Postprzez Zico63 » 19 lut 2008, o 23:14

Jeśli to są opony niskoprofilowe to wszstko jasne - w tym kraju tak musi być, to są opony na normalne drogi.
Piszę z własnego doświadczenia: po kupnie Golfa chciałem lecieć od razu na geoetrię, a to tylko 195/55x15. Nadeszła zima i zmieniłem na 175/70(chyba)x14 i nne auto.
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Imper » 19 lut 2008, o 23:37

im szersze opony tym bardziej rzuca na lekkich koleinach
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Rafalski » 20 lut 2008, o 00:55

To nie opony :kwasny: rozmiar 185/65/14 zimowki. Ten objaw występuje równiez na prostej drodze ale pochyłej, wtedy również ostro skręca w którąś stronę to raz dwa jesli skręce kierownicą na maxa, to bardzo pomału wracna na proste koła.
Rafalski
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 14:48
Lokalizacja: mam ?:P

Postprzez wojtas3 » 16 maja 2008, o 12:21

I ja mam to samo (problemy na nawet małych koleinach i na pochyłej drodze sciąganie na bok - w obie strony) tyle ze na oponach 195/55/R15 wiec skoro mowice, ze w naszym kraju tak bedzie sciagalo...to padaka.
Rafalski, a może Ty rozwiązałeś wkoncu problem? Pomożesz?
Pozdrawiam
wojtas3
 

Postprzez pawel_ns » 16 maja 2008, o 12:26

ja jak kupilem nowe felgi z szerszymi oponami to przez pierwsze dni nie moglem sie przyzwyczaic... mialem dokladnie te same objawy... do tej pory musze mocniej trzymac kierownice ale juz to dla mnie jest porzadkiem dziennym
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości