Bicie przedniego koła/ łożysko?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Bicie przedniego koła/ łożysko?

Postprzez urbi05 » 6 mar 2013, o 21:59

Witam :) Jestem na 95% ze mam problem z łożyskiem przedniego koła ale dla maksymalnej pewności chce jeszcze was zapytać. Otóż przy prędkościach powyżej 50 km/h w kabinie słychac wyraźne bicie któregość z przednich kół, poczatkowo myslałem że to zle wywarzenie ale dałem wywarzyć i to samo. Wziałem auto na kanał zatrudniłem kumpla, on starał się jak najmocniej rozbująć auto pchająć za górną część opony (auto na ziemi) a ja w kanale i dokladna obserwacja i nasłuchiwanie:P Było wyrażnie słychac jakiś dzwięk ale nie zauważyłem aby gdziekolwiek były jakies luzy. Wsiadłem do auta (kumpel dalej robil swoje:P) i czułem sie jakbym jechał ponad 50km/h bo słyszałem dokładnie ten sam dzwięk co podczas jazdy w kabinie, naciskam hamulec dzwięk całkowicie znika, puszczam pojawia się. Podejrzenie padło na łożyska. Jak myślicie czy moja diagnoza jest dobra czy mogłem coś pominąć?
urbi05
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 00:06
Lokalizacja: Tczew

Bicie przedniego koła/ łożysko?

 

Postprzez prezesik » 7 mar 2013, o 02:40

Przy luzach na łożysku podczas jazdy będzie kołem telepać i będzie odczuwalne takie coś jak piszesz, czyli jakby niewyważone koło - pukanie. Przy hamowaniu luz się niweluje, bo koło zaczynają trzymać klocki hamulcowe.

Podnieś na lewarku auto po stronie podejrzenia zużytego łożyska, złap za koło u góry, na dole i i poruszaj. Jeżeli będzie luz/pukanie to masz to łożysko do wymiany.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości