Amortyzatory-stuki

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Amortyzatory-stuki

Postprzez skoczek-10 » 15 lis 2014, o 18:23

Witam, zaczne od razu: otoż zmienialem sprezyny na sportowe w swoim mk3. Od zmiany sprezyn na progach cos mi dobija w 1 stronie z tyłu,jak by amor nic nie trzymal i walil o cos.. Przed zmiana sprezyn tak nie było. 2 sprawa to jak ktos mi siądzie-pasażer to tak jak by mi cos waliło,tarło. Z początku myslałem ze to tłumik sie od cięzaru obija ale sprawdzałem i jest dobrze zamocowany. A amory sprawdzałem czy dobrze dokręcone są. Czy powodem może byc wyeksploatowany amortyzator/amortyzatory?
Nie Ważne Czym Jeździsz Liczy Się To Jak Tym Jeździsz ^^ Grr...
Avatar użytkownika
skoczek-10
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 22:13
Lokalizacja: Tyczyn

Amortyzatory-stuki

 

Postprzez Gesiu_15 » 15 lis 2014, o 18:31

skoczek-10,

1. Amor z tyłu dobrze złożony ? Poduszki nie zużyte ? Amor nie wylany ?

Tak powinien wyglądać prawidłowo złożony amor .
Obrazek


skoczek-10 napisał(a):2 sprawa to jak ktos mi siądzie-pasażer to tak jak by mi cos waliło,tarło. Z początku myslałem ze to tłumik sie od cięzaru obija ale sprawdzałem i jest dobrze zamocowany. A amory sprawdzałem czy dobrze dokręcone są. Czy powodem może byc wyeksploatowany amortyzator/amortyzatory?


2. Chodzi o tył czy przód ? :luka: amory nie wylane suche ?
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez skoczek-10 » 15 lis 2014, o 18:35

chodzi o tył. Nie sa wylane, nie widzialem zeby byly wylane ale juz są wyekspoatowane. A poduszka ta gorna jest powiem szczerze rozszarpana. może to być powod? I z kąd takie głosne huki podczas jazdy z przynajmniej 2 osobami?

[ Dodano: 2014-11-15, 17:37 ]
złożony jest dobrze po zwracałem na to uwage

[ Dodano: 2014-11-15, 17:42 ]
wszytsko sie zaczeło jak te spreżyny zmienilem i to juz jest nie znosne. To stukniecie jest na progu tylko. A to tłuczenie jak by tlumik jest jak wsiadzie dodatkowa osoba. jak jeżdze sam to tego nie ma. I jets to szczegolnie jak ruszam dynamicznie i energicznie
Nie Ważne Czym Jeździsz Liczy Się To Jak Tym Jeździsz ^^ Grr...
Avatar użytkownika
skoczek-10
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 22:13
Lokalizacja: Tyczyn

Postprzez Gesiu_15 » 15 lis 2014, o 19:00

skoczek-10 napisał(a):Nie sa wylane, nie widzialem zeby byly wylane ale juz są wyekspoatowane.


jak są wyeksploatowane to po co zakładałeś ? wymiana ... amor zużyty i stuka puka .

skoczek-10 napisał(a): A poduszka ta gorna jest powiem szczerze rozszarpana.


:roll: sam odpowiedziałeś sobie na wszystko . Poduszka żużyta to się wymienia a nie zakłada się badziew . Są zestawy poduszek np FEBI , LEMFORDER , TRW i zakładasz nowe i po problemie :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez skoczek-10 » 15 lis 2014, o 19:21

no jestes w błedzie.. Okazało sie przed momentem ze to wina belki. Tzn. tlumik obija o belke i z tego są drgania.:) teraz pytanie czy podczas przejezdzania przez prog to uderzenie to wina poduszki?

[ Dodano: 2014-11-15, 18:24 ]
Jak nazywaja sie elementy 5 i 6?
Nie Ważne Czym Jeździsz Liczy Się To Jak Tym Jeździsz ^^ Grr...
Avatar użytkownika
skoczek-10
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 22:13
Lokalizacja: Tyczyn

Postprzez Golf Maniak » 16 lis 2014, o 14:46

skoczek-10 napisał(a):no jestes w błedzie.. Okazało sie przed momentem ze to wina belki. Tzn. tlumik obija o belke i z tego są drgania.:) teraz pytanie czy podczas przejezdzania przez prog to uderzenie to wina poduszki?

[ Dodano: 2014-11-15, 18:24 ]
Jak nazywaja sie elementy 5 i 6?


Raczej nikt tu w błędzie nie był :) sam na początku zaznaczyłeś że nie podejrzewasz tłumnika więc każdy poszedł w inna stronę z problemem przez Twoje założenie/przypuszczenie :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - tłumiki okęcie



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości