2,9 syncro, coś puka, stuka..

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

2,9 syncro, coś puka, stuka..

Postprzez lukasz16100 » 28 paź 2013, o 16:58

Witam, mam następujący problem.
Golf 3 VR6 Syncro, zaczeło coś pukać w przednim zawieszeniu, jadąc wolno puka regularnie, gdy przyspiesze ()przy wiekszych pred.) pukanie sie nasila i czuc to nawet az pod nogami.. ddodam ze dzieje sie to przy jezdzie na wprost 9przy skretach tego nie ma) dodam także ze na przedniej osi nie mam pierscieni centrujacych i sa dystanse (moze ma cos to wspolnego)bicie kierownicy jest (zaczyna sie przy 80km/h) w tygodniu założe pierscienie, ale watpie zeby to pomoglo, ale przynajmniej zniweluje te drgania na kierownicy. Dodam także ze auto kupiłem dwa dni temu i na jezdzie probnej tego nie bylo a jak juz tylko wracalem do domu to zaczelo stukac..
Moze mial ktos podobny problem, albo ma ktos jakis pomysl co to moze byc.

niech sie wypowie ktos kto sie na tym zna, czy może byc to przgub wewnetrzny ? czy raczej coś z wałem ?

[ Dodano: 2013-10-28, 16:46 ]
witam jeszcze raz, byłem teraz jeszcze raz na spokojnie sie prztysłuchac tteu stukotaniu i tak jezdzilem wolno i sie krecilem w kolko na pelnym skrecie to jednak jest taki dziwny dziweik to nie jest stukani ani pukanie tylko raczej takie zgrzytanie (zgrzyt zgrzyt zgrzyt) w lewym przednim kole, w druga strone to samo, przy jezdzie do tyłu tez taki zgrzyt, a jak juz jade prosto to wtedy stuka puka, jak szybciej jade to szybciej puka stuka i glosniej, troche strach nim jezdzic jakby kolo mialo odpasc..
lukasz16100
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 19:07
Lokalizacja: SPS

2,9 syncro, coś puka, stuka..

 

Postprzez kamil671@vp.pl » 28 paź 2013, o 18:05

proponuje na początek zajrzeć do tarczy hamulcowej czy nie jest wykrzywiona ;-)
kamil671@vp.pl
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 13:56
Lokalizacja: warszawa

Postprzez lukasz16100 » 28 paź 2013, o 18:35

Znalazłem podobny temat sprzed kilku wiosen, i kolega miał podobny problem wymienił wszystko co było możliwe i już nie miał pomysłu a okazało się łożysko (rozsypane) a wiecie może z jakiej firmy było ori łożysko montowane w Golfie ? Albo numer katalogowy ?
lukasz16100
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 19:07
Lokalizacja: SPS

Postprzez k-m-r1 » 28 paź 2013, o 21:22

SFK sąza 150 zł i wiecej

gdzieśbył temat że aoginalne był jakies na G.... na innym forum pare dni wstecz czytałem(niebieskie forum golfa)

w sumie to jak doczytałem to nie opłaca sie brac tanszych jak 80 zł
ale pamietaj że czasem te za 40 żł sąwytawiane za 90

wienc wysukaj i wyciągnij srednią z danej firmy
jest jakas firma C.... ale to podobno przepakowywane są podobne do SFK kolorem :)
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez cinas » 29 paź 2013, o 07:47

k-m-r1 napisał(a):SFK sąza 150 zł i wiecej

Nie SFK tylko SKF ;) Do VR6 jak już kupować to najlepiej właśnie te
http://wajbex.pl/partscatalogue/vkja-30 ... ~1SKF.aspx
Na dole na tej stronce masz kody OE

A te na literę "G" jak kolega wyżej napisał to GKN Lobro
http://www.allegromat.pl/aukcja145820

U siebie do jetty kupowałem wewnętrzne SKF, a wewnętrzne własnie GKN.
Obrazek

Tu masz mały temacik z vw golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=126111
i tu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=307422

I oczywiście mając 2.9 Syncro przyzwyczaj się, że w sklepach będziesz spotykał się z problemami bo sporo katalogów nie ma tego modelu właśnie.

Zacznij od tych przednich kół. Ściągnij dystanse i załóż jakies koła nie wymagające pierścieni.
Sprawdź osłony przegubów oraz osłony drążków kierowniczych.
A jeszcze zanim zaczniesz sprawdź dokręcenie kół ;)
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez murgen » 29 paź 2013, o 20:24

A opony masz w identycznym rozmiarze ??
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez lukasz16100 » 30 paź 2013, o 14:29

tak

[ Dodano: 2013-10-30, 18:20 ]
Problem rozwiązany, jest to przegub elastyczny wału.. rozleciał sie i srubami walił o elementy zawieszenia..

Teraz tylko go wymienić, cześć kosztowała mnie 340 zł z FEBI, dziś próbowałem odkręcić stara cześć ale udało mi sie tylko odkręcić od strony silnika, dallejest przykręcony do wało, a jest tak ciasno, żee cyba bez odkręcenia wały przy tylnej osi się nie obejdzie..

Może ktoś wymieniał ten element albo może dać jakieś wsskzówki jak to powinno się zrobic ? :)
lukasz16100
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 19:07
Lokalizacja: SPS

Postprzez cinas » 31 paź 2013, o 15:39

No to moja diagnoza się sprawdziła. Pozwolę zacytować sam siebie z wiadomości PW wysłanej do Ciebie ;)

cinas napisał(a):Co do Twoich objawów to ciężki temat, żeby tak stwierdzić bo to może być wszystko. Na początku sprawdziłbym cały wał czy nie ma gdzieś luzów na podporach, czy przeguby gumowe wału są w całości i nie są popękane. To wszystko może byc przyczyną wibracji i stuków ale też nie musi być koniecznie. Nie zamykaj się na jednym elemencie. Musisz sprawdzić wszystkie elementy napędowe. Najlepsza opcja to kanał lub podnośnik i sprawdzać po kolei.


Wał jak wiadomo jest nad wydechem. Ja jak montowałem kiedyś u siebie to udało mi się bez rozkręcania wydechu ale to była masakra.
Można spróbować odkręcić środkową podporę i tam to rozłączyc i wyciągnąć tylko przednią część wału. Ale walka z przeszkadzającym wydechem będzie tak czy inaczej. Najlepiej jak by Ci się udało go zdemontować jednak to robota będzie nawet przyjemna :)
Czyli raczej trzeba go wyciągnąć.
A co do przegubu gumowego to wydaje mi się, że mam gdzieś jakiś w stanie dobry+, szkoda, że się nie odezwałeś bo 340zł można zainwestować w ważniejsze rzeczy ;)
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości