Zakup Golfa 4

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Zakup Golfa 4

Postprzez lukszumk3 » 24 mar 2015, o 21:56

Witajcie,
Planuję zakup MK4, rocznik >2000; silnik 1,9 TDI, 90 lub 110KM, zależy co w okolicy się trafi i w jakim stanie.
Na co zwrócić uwagę, poza blacharką, tym czy nie jest na opaski poklejony etc ?
Ocena "po wierzchu" to raz, dwa - czy warto zaopatrzyć się w kabel i program żeby zobaczyć na kompie co tam w nim siedzi?? Jeśli tak, to czy ktoś z Was jest w stanie poprowadzić mnie za rękę, tzn. kup taki a taki kabel, ściągnij taki program, potem tak i tak podłączysz, to tu sprawdzisz, a tu tamto etc (najważniejsze rzeczy, które mają znaczenie przy kupowaniu samochodu w takim wieku) ???
Za wszelkie porady - niech wam Bozia w dzieciach wynagrodzi! :-)
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Zakup Golfa 4

 

Postprzez Paweu » 25 mar 2015, o 02:01

lukszumk3 napisał(a):Na co zwrócić uwagę, poza blacharką, tym czy nie jest na opaski poklejony etc ?


Progi, doły błotników, tylna klapa, ogólne spasowanie elementów. Czy ma wszystkie plastiki pod spodem.

lukszumk3 napisał(a):Ocena "po wierzchu" to raz, dwa - czy warto zaopatrzyć się w kabel i program żeby zobaczyć na kompie co tam w nim siedzi??


Szukasz rocznika powyżej 2000 tak ? Taki golf iv ma już szynę CAN , udając się do serwisu możesz sprawdzić autentyczność przebiegu auta.

lukszumk3 napisał(a):Jeśli tak, to czy ktoś z Was jest w stanie poprowadzić mnie za rękę, tzn. kup taki a taki kabel, ściągnij taki program, potem tak i tak podłączysz, to tu sprawdzisz, a tu tamto etc


Interfejs ODB od Viakena i vcds w wersji full wystarczy Ci do podstawowych oględzin. Zczytanie błędów, logi itp.

Gdybyś się trochę wysilił to znalazłbyś czy to na niebieskim forum czy poprzez google różne artykuły związane z interesującą CIę tematyką.

Tutaj jakiś mądry Pan pokazuje jak sprawdzić auto przed zakupem.

Opel.. ale zasada ta sama,

https://www.youtube.com/watch?v=W4g1158M4sM
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez lukszumk3 » 25 mar 2015, o 14:14

Czyli na początek muszę się zaopatrzyć w taki kabel . Potem ściągnąć VCDS - tylko w jakiej wersji żeby był kompatybilny z systemem Win 7 64bit, oraz żeby był poprawny w sensie wersji.
Dalej - które "niebieskie forum" masz na myśli?
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez Paweu » 25 mar 2015, o 14:46

ja mam vcds'a 1.2 i działa na win 7.

vwgolf.pl
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość