Wybór golfa.

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Wybór golfa.

Postprzez Mopek » 15 maja 2015, o 10:25

Siemanko. Postanowiłem sprzedać swoje passeratti i wrócić do golfika. U mnie w województwie neistety nic nie ma, także będę zmuszony jechać w Polskę. Znalazłem trzy egzeplarze, które do mnie przemawiają. Każdy ma swoje plusy i minusy. Jakbyście mogli mi doradzić, który waszym zdaniem jest tak mniej więcej lepszy. Wiadomo, to tylko opis i zdjęcia. Ale zawsze jakaś opinia speców się przyda :).

http://olx.pl/oferta/golf-iii-jahre-gti ... 9g4Uh.html
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-go ... a90I7.html
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-gt ... a97ez.html

Najbardziej przemawia do mnie ten ABF, ale jednak to jest kupa drogi po niego i nie wiem jak to wygląda z OC. Nie wiem czy ubezpieczalnie biorą tylko pod uwagę pojemność czy moc też. Mam do niego równe 600km, więc troszkę szkoda, jak się okaże być padliną.

Ten przerobiony, srebrny GTI XX Jahre również do mnie przemawia, ale ma kilka niedociągnięć, mniej mocy, ale jednak w gazie. Wyposażenie bajerka, bo pisałem już z nim i wysyłał mi więcej zdjęć. Z blachy do poprawek błotnik jeden, są dwa pęcherzyki i ruda troszke wyszła i delikatne obszorowanie na zderzaku przednim.

No i ten cały czarny. Troszkę wysoka cena moim zdaniem za niego, bo trzeba i koło wrzucić i gwint zamontować. także chociaż te 2000zł trzeba liczyć dodatkowo.

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi, mam nadzieję, że troszkę podystkutujemy o tym. ;-)
Avatar użytkownika
Mopek
Badacz tematu
 
Posty: 316
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 08:36
Lokalizacja: Żukowo k. Gdańska

Wybór golfa.

 

Postprzez Golf Maniak » 15 maja 2015, o 11:15

Mam wrażenie że tego trzeciego gofra skreśliłeś a ja właśnie poszedłbym w jego stronę :) .Przedewszystkim spójrz na praktyczniejszość samochodu 5drzwiowego(sam mam 3drzwiowego golfa i czasem brakuje drugiej pary drzwi).Ponad to w tym czarnym golfie jakaś felga siedzi (nie jest sprzedawany na stałówkach) co do gwintu na tym forum jest "kult" gwintu-ja osobiście nie jestem jego zwolennikiem wystarczą mnie dobre amortyzatory i niższe sprężyny (aczkolwiek każdy ma swoje upodobania).Co do ceny owszem jest ona wysoka ale ktoś kto zainwestował worek pieniędzy w samochód nie sprzeda go za czapkę gruszek ponad to cena nnapewno nie jest sztywna.Reasumując starałem sie Tobie przedstawić mój pogląd na powyższą ofertę aczkolwiek decyzja i tak należy do Ciebie :) .
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mopek » 15 maja 2015, o 13:33

Ja właśnie miałem już 5-cio drzwiowego i prawda, jest praktyczniejszy. Aczkolwiek wolałbym teraz już 3d. Tamte dwa też mają alu, jeden nawet Keskiny, także już coś tam jest :). Nie skreśliłem czarnego ;)
Avatar użytkownika
Mopek
Badacz tematu
 
Posty: 316
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 08:36
Lokalizacja: Żukowo k. Gdańska

Postprzez GolfiarzJR » 15 maja 2015, o 14:59

Mopek, A nie lepiej kupić dobrą bardzo zdrową serie i zrobić z niego projekt na długie lata ? Ja tak robię i bardzo przyjemnie się jeździ autem które SAM ZROBIŁEŚ a nie kupiłeś gotowca.. nic w tym fajnego
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mopek » 15 maja 2015, o 15:32

Już miałem i robiłem golfa. Były niektóre inwestycje na prawdę nieprzemyślane, ale i tak i tak władowałem kupę pieniędzy. A dobrą serię, z dobrym wyposażeniem dostać też nie jest taka łatwa sprawa. Dlatego chcę chociaż już jakiś rozpoczęty projekt kupić, żeby nie musieć aż tyle ładować.
Avatar użytkownika
Mopek
Badacz tematu
 
Posty: 316
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 08:36
Lokalizacja: Żukowo k. Gdańska

Postprzez GolfiarzJR » 15 maja 2015, o 16:36

Mopek, Ja nie podzielam takiego zdania o kupowanie GTI , kup jakiego GT co byś miał MFA i wyposażenie i powolutku się baw , dużo nie odbiega od GTI a będziesz miał wiecej kasy bo sa tańsze :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mopek » 15 maja 2015, o 17:08

No to tak, ale 1.8 GT to jednak ma mniej mocy od chociażby 2.0 8v. Moc też ma znaczenie ;)
Avatar użytkownika
Mopek
Badacz tematu
 
Posty: 316
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 08:36
Lokalizacja: Żukowo k. Gdańska

Postprzez GolfiarzJR » 15 maja 2015, o 17:29

Mopek, SWAP na 2.0 nie jest drogi chodzi o 8v , a będziesz miał satysfakcje ze zrobiłeś GTI samemu :) nie odbieraj tego źle co pisze :), po prostu jak dla mnie prawdziwi ludzie kochajacy tą markę i ten model robią golfa kupe lat a nie kupują gotowca ;)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 15 maja 2015, o 20:37

Mopek napisał(a):No to tak, ale 1.8 GT to jednak ma mniej mocy od chociażby 2.0 8v. Moc też ma znaczenie ;)


Ale wersje Gt wychodziły równiez z silnikiem 1.6 (101km) a tym silnikiem da sie już fajnie "odpychać" :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mopek » 15 maja 2015, o 21:30

Wiadomo. Jest ta satysfakcja. Nie odbieram tego źle. :-)
Prawda, sa 1.6 GT, ale jakoś nie mogę się przekonać do tego silnika. Ale też to przemyśle.
Avatar użytkownika
Mopek
Badacz tematu
 
Posty: 316
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 08:36
Lokalizacja: Żukowo k. Gdańska

Postprzez Gesiu_15 » 15 maja 2015, o 21:32

Mopek, nie kupuj 1.6 1.8 . Kupuj te 2.0 8v dobry silnik do gazu i naprawdę części od groma , przyjemność z jazdy nawet jest ;-) Jak planujesz coś mocniejszego to ABF :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Banita95 » 16 maja 2015, o 21:52

Wybrał bym tego abfa ubezpieczalnie biorą pod uwagę tylko pojemność nawet fajnie zrobiony ale będzie palił ten srebny z lpg moim zdaniem za dużo jak za mk3 nie oszukujmy się to co w niego wsadziliśmy nigdy się nie zwróci przemyśl co lepsze dla ciebie i jakie trasy pokonujesz
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości